Z życia Rady

Sport


W imieniu adw. Stanisława Estreicha, Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA oraz Dziekana ORA w Lublinie zapraszamy na szkolenie adwokackie połączone z VII Ogólnopolskim i XV Rajdem rowerowo-motocyklowo-pieszym Izby Adwokackiej w Lublinie „Narol 2014”, który odbędzie się w dniach od 19 do 22 czerwca 2014 roku.

Tematyka szkolenia obejmować będzie problematykę prawa podatkowego tj. podatku od spadków i darowizn oraz podatku od czynności cywilnoprawnych w praktyce adwokata. Uczestnicy otrzymają 6 punktów.

W tym roku rajd odbędzie się w Narolu, malowniczo położonej roztoczańskiej miejscowości. W pobliżu znajduje się wiele unikatowych rezerwatów przyrody, a w okolicy można podziwiać architektury ludowej, dwory ziemiaństwa, drewniane cerkwie, pozostałości zabytków kultury żydowskiej oraz bunkry tzw. „linii Mołotowa” z czasów II wojny światowej.  Uczestnicy zakwaterowani będą w Hotelu-Restauracji Pałacowej położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Łosiów w Narolu.

Szczegółowe informacje, program oraz formularz zgłoszeniowy w załączeniu.

Zachęcamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Z poważaniem
adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki
Okręgowej Rady Adwokackiej

Zaproszenie
Program
Formularz zgłoszenia


Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach zaprasza do udziału w  XVII Mistrzostwach Polski Adwokatów w Golfie oraz VII Mistrzostwach Polski Prawników w Golfie.

Turniej odbędzie się  w dniach od 16 do 18 maja 2014 roku i rozegrany będzie na polu golfowym „Srebrne Stawy” w Bytomiu oraz na polu golfowym Śląskiego Klubu Golfowego w Siemianowicach Śląskich.

Szczegółowe informacje, w tym program Mistrzostw, znajdą Państwo w załączonym pliku z zaproszeniem.

Zaproszenie


Klub Motocyklowy Adwokatury Polskiej oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA), a także Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu i Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów „WIOSNA RIDERS 2014” i IV Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów „WIOSNA BIKE 2014”.

Impreza odbędzie się w dniach 22 - 25 maja 2014 roku, a jej uczestnicy gościć będą w wielkopolskim ośrodku wypoczynkowym „Olandia” w Kwiliczu.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Zwara.

Szczegółowe informacje w tym program Zlotu/Rajdu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączonych plikach oraz na stronie: http://www.kmapadwokatura.pl/

Program Zlotu
Formularz zgłoszeniowy


I OTWARTE STRZELECKIE MISTRZOSTWA  ADWOKATURY 

W imieniu adw. Stanisława Estrieicha, Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA oraz Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, a także w imieniu adw. Andrzeja Grabińskiego, Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, zapraszamy na I Otwarte Strzeleckie Mistrzostwa Adwokatury, które odbędą się 12 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu i zorganizowane będą przez Sekcję Strzelecką WKS Śląsk Wrocław.

Serdecznie zapraszamy,
adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

Zaproszenie
Formularz


Wyniki VI Zimowego Turnieju Tenisowego Adwokatów na Legii
 

W dniach 18-19 stycznia 2014 r. na kortach Klubu Tenisowego Legia Warszawa odbył się VI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów, organizowany przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.  Ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie, listy startowe zostały zamknięte kilka dni przez rozpoczęciem zawodów. W styczniowy weekend na kortach Legii do rywalizacji stanęło niemalże 90 uczestników.  Tak duża frekwencja stała się już tradycją tej imprezy sportowej.   Ponad połowę startujących stanowili adwokaci i aplikanci adwokaccy, zagrali także radcowie, kilku prokuratorów i notariuszy, jeden sędzia i jeden prokurator.  Wyjątkowo licznie w tym roku reprezentowane były inne izby adwokackie i radcowskie.  Do Warszawy przyjechały reprezentacje z Katowic, Siedlec, Łodzi, Krakowa, Płocka, Bydgoszczy, Radomia,  oraz z Kielc.   

Po raz drugi turniej gościł w Klubie Tenisowym Legia, gdzie do dyspozycji uczestników jest aż 10 krytych kortów ziemnych. Ponieważ sobotnie gry deblowe zaplanowano do późnego wieczora, zmaganiom na korcie towarzyszyło tradycyjne Players Party w Legia Cafe.  Do wspaniałej zabawy i wyjścia na parkiet zachęcił gości DJ Złoty Środek, grając znane i lubiane przez wszystkich piosenki. 

W turnieju rozegrano ponad 200 pojedynków singlowych i deblowych w 7 kategoriach: Mężczyźni OPEN, 35+, 45+, 55+, Kobiety OPEN, Debel Mężczyzn OPEN oraz Mikst OPEN.  Mecze w fazie eliminacyjnej odbyły się w 3- lub 4-osobowych grupach, przez co każdy z uczestników miał szansę rozegrać co najmniej dwa pojedynki singlowe.  Zwycięzcy grup grali dalej już w systemie pucharowym. 

W najliczniejszej kategoriiMężczyźni OPEN wystartowało 22 zawodników w siedmiu grupach.  Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł apl. adw. Kamil Guzek (ORA Warszawa), który w finale zmierzył się z adw. Mateuszem Zakrzewskim (ORA Warszawa).  W wyniku niekorzystnego losowania już w ćwierćfinale odpadł adw. Jakub Sokólski (ORA Siedlce) – dotychczas najbardziej utytułowany zawodnik w tej kategorii.  Do półfinału doszli pozostali faworyci adw. Piotr Dobrzański (ORA Bydgoszcz) oraz r.pr. Daniel Kijak (OIRP Warszawa).  

W kategorii 35+ gry przebiegały w czterech grupach (15 uczestników).Nie zawiódł adw. Jarosław Kowalewski (ORA Warszawa), który w zaciętym finałowym meczu, pokonał Dariusza Lewandowskiego (Warszawa).  W półfinałach zagrali także adw. Dominik Latos (ORA Warszawa) oraz r.pr. Rafał Cieciera (OIRP Warszawa). 

W czterech grupach grano również w kategorii 45+ (16 zawodników).  Najlepszym okazał się r.pr. Remigiusz Kowalów (OIRP Warszawa), pokonując w finale Tomasza Raptisa (Warszawa).  Niespodzianką była przegrana w półfinale r.pr. Piotra Zarzeckiego (OIRP Katowice), zeszłorocznego mistrza, który wcześniej wygrał z Tomaszem Raptisem w fazie grupowej.  Do drugiego półfinału awansował Piotr Terlecki (Radom). 

kategorii 55+ mistrzowski tytuł obronił r.pr Marek Cieciera (OIRP Warszawa), a drugie miejsce zajął sędzia Miłosław Sokólski (Siedlce).  W półfinałach zagrali adw. Robert Zając (ORA Katowice) oraz  adw. Sławomir Leśniewski (ORA Warszawa).

Wśród Pań udział wzięło 13 zawodniczek.  Trzeci rok z rzędu, triumfowała apl. adw. Marta Sołtys (ORA Warszawa). Wicemistrzynią została r.pr. Joanna Neumann de Spallart (OIRP Warszawa).  Zacięte pojedynki w półfinałach stoczyły apl. adw. Katarzyna Gajda (ORA Warszawa) oraz apl. adw. Karolina Szudek (ORA Warszawa). 

mikście apl. adw. Karolina Szudek (ORA Warszawa) wraz z Przemysławem Leśniewskim (Warszawa) w decydującej rozgrywce  zrewanżowała się za singla pokonując apl. adw. Martę Sołtys i apl. adw. Mateusza Gronau (ORA Warszawa).  W finale debla Panów adw. Sławomir Leśniewski (ORA Warszawa) grający razem z synem Przemkiem, w wielkim stylu pokonali mistrzów kategorii singlowych apl. adw. Kamila Guzka oraz adw. Jarosława Kowalewskiego (ORA Warszawa).  Należy dodać, że poziom gier deblowym stał na wyjątkowo wysokim poziomie.  

Pierwsze i drugie miejsca we wszystkich kategoriach zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Izbę Adwokacką w Warszawie oraz wieloma cennymi nagrodami od naszych wspaniałych sponsorów, które podczas oficjalnego zamknięcia wręczał adw. Paweł Rybiński – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Aleksander Krysztofowicz – Zastępca Sekretarza ORA w Warszawie oraz adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki. 

Partnerami turnieju byli LEXUS POLSKAEURO-TRACKwww.kupDobreWina.pl oraz J.A. Baczewski.

Nagrody rzeczowe ufundowali:  LEXUS POLSKA (pakiety startowe i torby sportowe), firma jubilerska LEWANOWICZ, COTY Polska (kosmetyki Adidas), wydawnictwa WOLTERS KLUWER (pakiety startowe i nagrody książkowe) i CH BECK (dostep do programu Legalis i komentarze) oraz sklep tenisowy PROTENIS (naciągi i piłki Tecnifibre). 

Turniej zaliczany był do klasyfikacji „Amatorzy i Seniorzy PZT” (dawniej „atp”).  Posiadacze ważnych licencji mogli zdobyć cenne punkty, a pozycja w rankingu aktualnie prowadzonym przez Polski Związek Tenisowy może mieć wpływ na rozstawienie zawodników w innych turniejach.  Specjalne podziękowania należą się dla Stowarzyszenia Klub Tenisowy Legia za pomoc w organizacji turnieju, a także dla Pana Tomasza Pazika – Sędziego Naczelnego, który przyjmował zgłoszenia,  a także czuwał nad sprawnym przebiegiem turnieju.  W następnej edycji planowane są nowe kategorie wiekowe: Kobiety 35+ oraz Mężczyźni 65+.  Do zobaczenia za rok!  

Tekst: adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

Zdjęcia: adw. Michał Biedka, Janusz Ludwikowski 


1/ link do filmu z turnieju:

https://www.youtube.com/watch?v=PNsIWRpn7t0

2/ wyniki (faza grupowa i pucharowa):

http://atp.org.pl/turniej/wyniki/3927/vi_oztta/ 

3/ Galeria


Komisja Kultury Sportu i Turystyki ORA w Warszawie planuje trzecią edycję narciarskich szkoleń dla adwokatów i aplikantów adwokackich w sezonie zimowym 2014.

Cotygodniowe szkolenia na CSN „Szczęśliwice” zorganizowane są zarówno dla osób na zaawansowanym poziomie jak i dla początkujących. W programie jest nauka współczesnej techniki narciarskiej, treningi na tyczkach (slalom gigant), a także video analiza po każdych zajęciach.  Koszty szkolenia ponoszą uczestnicy.

Zajęcia odbywać będą się w każdy czwartek, godz. 20:00- 22:30, począwszy od dnia 6 lutego 2014 roku.

UWAGA: Pierwszym etapem organizacji jest stworzenie przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki osobnej „grupy mailingowej”, do której kierowane będą cotygodniowe informacje związane ze szkoleniami (w tym informacje o zapisach).

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie informacji mailem nieprzekraczalnie do 31 stycznia 2014 roku do kol. Stanisława Radowickiego (s.radowicki@gmail.com), zawierającego Państwa: imię, nazwisko i adres mailowy. Istnieje możliwość dołączenia do listy mailingowej w późniejszym terminie.

Warunki narciarskie na CSN „Szczęśliwice” są bardzo dobre.

Serdecznie zapraszamy,

adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

kol. Stanisław Radowicki
Komisja Kultury Sportu i Turystyki


W imieniu Pana Mecenasa Stanisława Estreicha - Przewodniczącego Komisji Integracji środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Dziekana ORA w Kielcach adw. Edwarda Rzepki serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XXXI Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury - Krynica 2014, które odbędą się w dniach 13-16 lutego 2014 roku w Krynicy-Zdrój.

Oprócz części sportowej i zawodów narciarskich, w programie imprezy jest również szkolenie zawodowe.


Zaproszenie wraz z formularzem zgłoszeniowym w załączeniu.

Z poważaniem,

adw. Monika Rajska

Zastępca Przewodniczącego Komisji Kultury Sportu i Turystyki

Zaproszenie

Formularz


 

III OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ADWOKATÓW

Dnia 17 listopada 2013 roku odbył się III Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Adwokatów. Organizatorem Turnieju była Komisja Kultury, Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W turnieju wzięło udział 9 drużyn reprezentujących samorządy adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Ponadto, zagrali przedstawiciele Prokuratorii Generalnej oraz kancelarii Linklaters i JSLegal. Udział w Turnieju wzięła również drużyna reprezentująca Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie.

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy. Cztery najlepsze drużyny z II edycji Turnieju zostały ‘rozstawione’ w każdej z grup. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. W każdej z drużyn grała co najmniej 1 zawodniczka. W trakcie Turnieju rozegrano 15 spotkań.

Z fazy grupowej, jako zwycięzcy, wyszły następujące drużyny: (1) Izba Adwokacka Warszawa, (2) Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa, (3) OIRP Warszawa oraz (4) Notariusze Warszawa. W drodze do fazy finałowej drużyna gospodarzy stoczyła pojedynek z przedstawicielami Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (2:0), zaś Notariusze Warszawa z OIRP Warszawa (0:2).

Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła drużyna Izby Adwokackiej w Warszawie. W finałowym meczu jej zawodnicy pokonali drużynę OIRP Warszawa (2:0). Trzecie miejsce, po spotkaniu z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa, zakończonym w dwóch setach, wywalczyli przedstawiciele warszawskiego notariatu.

Miejsca na podium zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Izbę Adwokacką w Warszawie oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów: wydawnictwo Wolters Kluwer, wydawnictwo C.H.Beck oraz Holmes Place Energy Clubs. Ponadto zostały przyznane nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką została uznana notariusz Magdalena Karczewska - Woźnica z drużyny Notariusze Warszawa, zaś najlepszym zawodnikiem – apl. adw. Robert Adamczyk ze zwycięskiej drużyny. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki ufundowane przez Izbę Adwokacką w Warszawie oraz nagrody rzeczowe od sponsorów – Hotelu Golden Tulip Warsaw Centre oraz wydawnictw Wolters Kluwer i C.H.Beck. Nagrody wręczyła adw. Agnieszka Bykowska-Giler - członek Komisji Kultury, Sportu  i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

W listopadzie 2014 roku planowana jest kolejna edycja Turnieju.

WYNIKI III OTWARTEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ ADWOKATÓW

I miejsce: Izba Adwokacka w Warszawie

adw. Patrycja Bolimowska, adw. Aleksandra Obara – Jouot, apl. adw. Robert Adamczyk, apl. adw. Radosław Blonka, apl. adw. Kamil Gadowski, adw. Kamil Hamelusz, adw. Marcin Mickiewicz – Makuch, apl. adw. Grzegorz Piliszek oraz apl. adw. Piotr Warchoł

II miejsce: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

apl. radc. Karolina Adamczyk, apl. radc. Agnieszka Królak, r.pr. Dariusz Adamus, r.pr. Jarosław Dąbkowski, apl. radc. Wiktor Grudzień, r.pr. Paweł Kościanek, r.pr. Tomasz Łukasiewicz, r.pr. Krzysztof Mańko, r.pr. Paweł Myjak

III: Notariusze Warszawa

not. Magdalena Karczewska – Woźnica, not. Małgorzata Nowicka, Krzysztof Jabłoński, apl. not. Adam Krzyna, apl. not. Piotr Łaski, not. Krzysztof Łaski, apl. not. Marcin Solanowski,

autor:

adw. Agnieszka Bykowska-Giler

Członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


 

II Otwarty Turniej Squasha Adwokatów

W dniu 16 listopada 2013 roku, w Klubie Kahuna Squash & Badminton odbył się II Otwarty Turniej Squasha Adwokatów.  To drugie już takie zawody zorganizowane przez Komisję Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Squash jest nową, jednak coraz bardziej popularną w Polsce dyscypliną sportu - zorganizowany Turniej więc miał na celu nie tylko integrację środowisk prawniczych, a także promocję tego dynamicznie rozwijającego się sportu wśród zawodów prawniczych. W Turnieju udział wzięło dwudziestu dwóch zawodników w kategoriach - Panie i Panowie.  Do rywalizacji na korcie przystąpili nie tylko adwokaci, ale również radcowie prawni, notariusze, prawnicy oraz aplikanci.

Wsród „Panów” bezapleacyjnie triumfował apl. adw. Marcin Ciszewski (wicemistrz z ubiegłego roku), który w pojedynku finałowym pokonał adw. Krzysztofa Januszewskiego.  W finale Pań zwyciężyła apl. radcowska Celina Perskiewicz.

WYNIKI:

Panowie:

I miejsce – Marcin Ciszewski (apl. adwokacki)

II miejsce - Krzysztof Januszewski (adwokat)

III miejsce - Michał Drozdowicz (radca prawny)

Panie:

I miejsce – Celina Perskiewicz (aplikant radcowski)

II miejsce - Magdalena Korol-Walarowska (adwokat)

III miejsce - Teresa Ostrowska (prawnik)

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w Turnieju, sportową rywalizację i fantastyczną atmosferę. Gratulujemy zwycięzcom!

Szczególne podziękowania dla tegorocznych partnerów:

 • wydawnictwa CH Beck, które ufundowało nagrody książkowe;
 • sieć klubów fitness Holmes Place, która przekazała zwycięzcom okresowe wejściówki do klubu w Hotelu Hilton;
 • Coty Polska, która ufundowała zestawy kosmetyków marki Adidas,
 • PAKO LORENTE,za ufundowanie koszul męskich i odzieży damskiej.

Zapraszamy na III edycję Turnieju za rok!

Tekst: adw. Magdalena Korol-Walarowska

GALERIA


 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie informuje, iż w dn. 17 listopada 2013 r. odbędzie się

III OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ADWOKATÓW w sali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia

Józefa Poniatowskiego w Warszawie, przy ul. Nowolipie 8. 

Szczegóły dotyczące turnieju, plakat oraz formularz zgłoszeniowy w załączeniu.  Decyduje kolejność zgłoszeń.

Nagrody na turniej ufundowali: Wydawnictwo Wolters Kluwer, C.H. Beck, Golden Tulip oraz  Holmes Place.

Zapraszamy drużyny oraz kibiców!

adw. Monika Rajska oraz adw. Bartłomiej Pięta

Komisja Sportu ORA w Warszawie

adw. Agnieszka Bykowska-Giler oraz adw. Patrycja Bolimowska

Organizatorzy Turnieju

Komunikat

Formularz

Plakat


 

Komisja Sportu ORA w Warszawie informuje, iż w dniu 16 listopada 2013 roku (sobota) rozegrany zostanie w Warszawie II Otwarty Turniej Squasha Adwokatów.
MIEJSCE:  Kahuna Squash & Badminton Club, Warszawa, ul. Zawodzie 26, www.kahuna.com.pl
TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 13 listopada 2013 roku, skuteczność późniejszego zgłoszenia będzie uzależniona od ilości uczestników. Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: s.nowisz@kahuna.com.pl.

Nagrody na turniej ufundowali: Wydawnictwo CH Beck, Pako Lorente, Coty Polska oraz Holmes Place.

Szczegóły  i formularze zgłoszeniowy w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy!

adw. Monika Rajska oraz adw. Bartłomiej Pięta
Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

adw. Magdalena Korol -Walarowska
Komitet Organizacyjny Turnieju

Komunikat

Program

Formularz

 


 

Komisja Sportu ORA w Warszawie zaprasza do udziału w 41. SKILEX International Congress czyli oficjalnych Mistrzostwach Świata Prawników w Narciarstwie, które odbędą się w Oberstdorfie, znanym niemieckim kurorcie, w dn. 2-9 lutego 2014 roku. W programie przewidziane są zawody w narciarstwie alpejskim (slalom gigant), w biegu płaskim oraz w biatlonie.

Dla adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy zgłoszą swój udział do 8 listopada br. obowiązuje niższe wpisowe w wysokości 275 Euro, które pokrywa: udział w części sportowej (treningi i zawody), w części merytorycznej (wykłady z zakresu prawa górskiego i odpowiedzialności za wypadki na stoku) oraz w imprezach towarzyszących.  Wpisowe uprawnia także do preferencyjnej ceny za karnet narciarski w wysokości 15,50 Euro/1 dzień (93 Euro/6 dni).  Po tym terminie wpisowe na Kongres będzie wynosić będzie 315 Euro.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy na stronie:

http://www.skilex.de/  oraz w folderze http://www.skilex.de/skilex_2014.pdf

Dodatkowych informacji dotyczących kompletowania polskiej reprezentacji Adwokatów udziela adw. Monika Rajska monika.rajska@wp.pl - członek Komisji Sportu oraz adw. Ludwik Żukowski l.zukowski@zuklaw.pl - członek Zarządu Stowarzyszenia Klubu Prawników Polskich POLSKILEX.

Serdecznie zapraszamy,

 adw. Monika Rajska

adw. Bartłomiej Pięta

Komisja Sportu przy ORA w Warszawie


 

III Gonitwa o Puchar Aplikantów Adwokackiej Izby Warszawskiej

Już po raz trzeci Komisja Sportu przy ORA w Warszawie we współpracy z Oddziałem Wyścigów Konnych Totalizatora Sportowego S.A. zorganizowała spotkanie aplikantów na Torze Służewiec w loży honorowej nad tzw. „dżokejką”.  W dniu 13 października br. Główną atrakcją dnia była III Gonitwa o Puchar Aplikantów Adwokackiej Izby Warszawskiej, dla 3-letnich i starszych koni IV grupy, na dystansie 2000 m, o łączną sumie nagród 9,800 zł

Była to jedna z dziewięciu niedzielnych gonitw o łączną pulę ok. 100 tys. zł, w których wystartowało ponad 60 wierzchowców. O godz. 14:00 bomba poszła w górę po raz trzeci tego dnia.  Gonitwa o Puchar Aplikantów rozpoczęła się od prowadzenia przez najczęściej obstawianą Special Motivation, którą na prostej zaatakował Harmatan. Jednak galopująca środkiem toru Amoreena z dżokejem Aleksandrem Kabardovaem okazała się najszybsza. Drugi do mety dobiegł Silmarillion, a dopiero trzeci był Harmatan – jeden z faworytów.

W dekoracji na padoku uczestniczyli: adw. Paweł Rybiński - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Krzysztof Boszko – sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Grzegorz Majewski – Prezes Sądu Dyscyplinarnego ORA w Warszawie, adw. Małgorzata Szmajdzińska – Poseł na Sejm RP, Michał Szczerba – Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds Jeździectwa i Wyścigów Konnych, adw. Monika Rajska - Komisja Sportu oraz apl. adw. Przemysław Krzemieniecki. Puchary ufundowane przez Radę wręczono dżokejowi - Aleksandrowi Karbadov, właścicielowi konia - Pani Grażynie Kozak, trenerowi – Panu Kazimierzowi Rogowskiegmu oraz hodowcy - Panu  Bogdanowi Tomaszewskiemu.  Zwycięska Amoreena została udekorowana derką z logo Adwokatury.

W zorganizowanym z tej okazji bankiecie w Loży Honorowej wzięło udział ponad 200 aplikantów wraz z rodzinami i dziećmi.  Z inicjatywy Fundacji Prawo do Pomocy, której założycielami są znani adwokaci oraz radcowie prawni, zorganizowano publiczną zbiórkę pieniędzy, w ramach której udało się zebrać kwotę 852,67 zł na stypendia dla studentów prawa lub młodych prawników znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Wyścigi konne po raz kolejny okazały się nie tylko ciekawym wydarzeniem sportowym, ale również doskonałą okazją do integracji naszego środowiska. Obowiązywały stosowne stroje, charakteryzujące się dyskretną i sportową elegancją. Tor Służewiecki już od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans, powracając do dawnej świetności, kiedy wyścigi były sportem elit i wielkim wydarzeniem towarzyskim. Warszawski hipodrom powstał tuż przed wojną, a Trybuna Honorowa do dziś zachowała swoją formę architektoniczną.  Jest obecnie jednym z siedmiu najważniejszych torów na świecie.

 
Tekst: adw. Monika Rajska

 


 

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie – adw. Paweł Rybiński oraz Komisja Sportu działająca przy ORA Warszawa serdecznie zapraszają na III Gonitwę o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie, która odbędzie się w dniu 13 października 2013 roku (niedziela) na Torze Służewiec.

Po raz kolejny Komisja Sportu we współpracy z torem wyścigów konnych na Służewcu organizuje imprezę integrującą środowisko warszawskiej Adwokatury. Tym razem, po wiosennej gonitwie o Puchar Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, która zgromadziła ponad 300 osób związanych z warszawską Izbą, atrakcją dnia będzie III Gonitwa o Puchar Aplikantów Adwokackich.  W namiocie 'nad dżokejką' zorganizowany będzie mały poczęstunek dla wszystkich gości, od godz. 12:30.

Po Gonitwie odbędzie sie dekoracja na padoku z udziałem przedstawicieli Adwokatury, Totalizatora Sportowego oraz posła Michała Szczerby - Przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa.  Zwycięski koń zostanie udekorowany derką z logo Adwokatury.

Do wejścia na Tor Służewiec oraz na 1 piętro Trybuny Honorowej do namiotu 'nad dżokejką' uprawniać będzie zaproszenie, które można odbierać w Dziale Szkolenia Aplikantów Adwokackich przy ul. Bobrowieckiej 9 (budynek A1) od dnia 8 października 2013 roku (wtorek) za okazaniem legitymacji aplikanta adwokackiego.  Ilość miejsc ograniczona.  Obowiązuje strój oficjalny.

Wstępny program wydarzenia:

12:30 – otwarcie namiotu „nad Dżokejką” na I piętrze Loży Honorowej

13:30 – powitanie gości przez Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Pawła Rybińskiego

14:00 – rozpoczęcie Gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie

ok. 14:30 – dekoracja zwycięzcy Gonitwy na padoku

ok. 17:00 – zamknięcie  namiotu

W trakcie imprezy Fundacja "Prawo do Pomocy" przeprowadzi zbiórkę publiczną, z której środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie prowadzonego przez Fundację programu stypendialnego dla studentów prawa.

W trakcie imprezy Fundacja "Prawo do Pomocy" przeprowadzi zbiórkę publiczną, z której środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie prowadzonego przez Fundację programu stypendialnego dla studentów prawa.

Więcej informacji o gonitwach tego dnia: www.torsluzewiec.pl

Dojazd: na Tor Służewiec najłatwiej dotrzeć samochodem (wjazd na parking od ul. Puławskiej). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz kursującym w dni wyścigowe na trasie metro Wilanowska – Tor Służewiec autobusem linii 300 ze stacji Metro Wilanowska.

Serdecznie zapraszamy!

adw. Paweł Rybiński

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

oraz

adw. Monika Rajska, apl. adw. Przemysław Krzemieniecki oraz apl. adw. Marta Wyszyńska

Komitet Organizacyjny III Gonitwy o Puchar Aplikantów Adwokackich


 

V Bieg z Kodeksem w Głowie

Już po raz piąty Komisja Sportu działająca przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zorganizowała Bieg z Kodeksem w Głowie. W dniu 21 września 2013 roku na terenie warszawskiego AWF-u do mety dobiegło, pokonując dystans 5 kilometrów, 78  przedstawicieli zawodów prawniczych nie tylko z Warszawy. To najwyższa frekwencja dotychczas. Wśród uczestników znaleźli się adwokaci i aplikanci adwokaccy, radcowie prawni, aplikanci radcowscy, sędziowie, asystentka sędziego oraz doradcy podatkowi.

Wśród kobiet najszybsze okazały się radczynie prawne. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Najnigier – Pierzynowska (czas: 23:11), drugie: Paulina Prugar (czas: 24:36), natomiast trzecie: Anna Libera (czas: 24:46). Najlepszymi wśród Panów okazali się przedstawiciele palestry. Na podium stanął adwokat Maciej Opalski – zajmując pierwsze miejsce z czasem 19:09; kolejno aplikant adwokacki Marcin Stupak (czas: 19:11) oraz aplikant adwokacki Marcin Bogusz (czas: 19:38). Puchary oraz dyplomy w imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej zwycięzcom wręczył adw. Łukasz Chojniak.  Nagrody ufundowane przez C.H. Beck, Coty, Holmes Place oraz Wolters Kluwer wręczali adwokat Anisa Gnacikowska – przewodnicząca Komisji Klubowej przy ORA w Warszawie, adwokat Monika Rajska reprezentująca Komisję Sportu ORA oraz Kamil Kowalski z wydawnictwa C.H. Beck. Nagrody dla zwycięzców ufundowała ponadto kancelaria prawna Goldman, w imieniu której nagrody wręczał adwokat Eryk Bogdas.

Był też puchar dla najszybszego przedstawiciela samorządu radcowskiego, który z rąk radcy prawnego Tomasza Nawrota, Przewodniczącego Komisji Sportu OIRP, odebrał Piotr Jeżółkowski (czas: 21:10).  

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy.      

Tradycyjnie, po tym jak wszyscy dorośli dobiegli do mety, zorganizowano również bieg dla dzieci na dystansie 100 metrów. I tu znowu padł rekord, gdyż uczestników było ponad czterdziestu! Była bardzo mocna rywalizacja, a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zadbała także o kibiców, rodziny i znajomych, którzy wyjątkowo licznie przybyli na piknik towarzyszący imprezie.  Serwowano sałatki i przysmaki z grilla. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje takie jak wielka dmuchana zjeżdżalnia, piaskownica z kolorowymi piłeczkami oraz kącik zabaw.

Z inicjatywy adw. Jolanty Nowakowskiej-Zimoch, po raz pierwszy zorganizowano także zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji „Prawo do Pomocy”, promującej ideę solidarności i wzajemnej pomocy wśród prawników. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać kwotę 565 zł na jedno stypendium dla młodych prawników, którzy ze względu na trudne okoliczności życiowe zaleźli się w potrzebie.

Specjalne podziękowania dla tegorocznych partnerów Biegu: wydawnictwa CH Beck, które ufundowało książki i dostęp do serwisu Legalis, wydawnictwa Wolters Kluwer,  kancelarii prawnej Goldman, sieci fitness Holmes Place, która zorganizowała profesjonalną rozgrzewkę, firmie COTY Polska za zestawy kosmetyków oraz koncernowi Carslberg, który wpiera adwokackie imprezy sportowe już od 3 lat.

Zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację a kibicom za tak liczne przybycie. Zapraszamy za rok !!!

adw. Agnieszka Błażowska

adw. Monika Rajska

Komisja Sportu ORA w Warszawie

http://www.youtube.com/watch?v=S7y7C7u_nq8&feature=youtu.be


 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na BIEG Z KODEKSEM W GŁOWIE, który odbędzie się dnia 21 września 2013 roku (sobota) na terenie kampusu AWF przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie. Planujemy bieg na dystansie 5 km, a także bieg dla dzieci na dystansie 100 m. Po Biegu zapraszamy wszystkich uczestników wraz z  osobami towarzyszącymi na piknik wraz z bezpłatnym poczęstunkiem i zabawami dla dzieci.

Każdy z uczestników otrzymuje dyplom i koszulkę. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.
 
W załączeniu szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy. Wszelkich dodatkowych informacji udziela adw. Agnieszka Błażowska (mail: ablazowska@abkancelaria.com; tel.: 696-930-900)

Zaproszenie


 

Komisja Sportu informuje, że treningi siatkarskie będę się odbywały do końca czerwca 2013 r. Ponadto, począwszy od 12 czerwca 2013, został zmieniony dzień treningów z niedzieli na środę (godz. 19.30-21.30). Miejsce treningów pozostało bez zmian: ul. Kiwerska 3 (LO im. Lelewela).

 

Dzień Adwokacki na Służewcu

W niedzielne popołudnie, w dniu 12 maja 2013 roku Komisja Sportu ORA w Warszawie oraz Komisja Integracji Środowiskowej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej zorganizowały Dzień Adwokacki na Wyścigach. Na zaproszenie Oddziału Wyścigów Konnych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., adwokaci oraz aplikanci adwokaccy mieli okazję gościć w Loży Honorowej nad tzw. „dżokejką”, skąd roztacza się wyjątkowy widok na warszawski hipodrom. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób, wraz z rodzinami i dziećmi.

Atrakcją dnia była gonitwa o Puchar Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, która rozpoczęła się o godz. 15:30. Na dystansie 1800 m galopowały 3-letnie konie czystej krwi arabskiej II grupy. Suma nagród wyniosła 12 600 tys. złotych. Pewne zwycięstwo odniosła klacz Epiona dosiadana przez dżokeja Antona Turgaeva . Drugie miejsce zajął Groton, a trzeci do mety dobiegł Overton. Była to druga z 7 gonitw zaplanowanych na ten dzień, w których wystartowało ponad 50 wierzchowców, a dzienna pula nagród wyniosła 110 600 tys. złotych. 

Podczas dekoracji, która odbyła się na padoku, puchary ufundowane przez Adwokaturę Polską wręczali: adw. Andrzej Zwara - Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Stanisław Estreich - Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, adw. Ziemisław Gintowt - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Paweł Rybiński - Przewodniczący Komisji Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Aleksander Pociej - Senator RP, adw. Małgorzata Szmajdzińska - Poseł na Sejm RP, adw. Ryszard Kalisz - Poseł na Sejm RP, Maks Kraczkowski - Poseł na Sejm RP, Rafał Trzaskowski– Poseł Parlamentu Europejskiego, adw. Adam Hać – Radny, oraz Michał Szczerba - Poseł na Sejm RP i Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa.

Tradycyjnie były cztery nagrody - dla trenera, hodowcy, właściciela klaczy i dżokeja. Wyhodowana przez Stanisława Wiśniewskiego Epiona trenowana jest przez Józefa Siwonię. Właścicielami klaczy są państwo Stanisław i Marianna Wiśniewscy oraz A. Gawryszewski. Zwycięska klacz została udekorowana derką dla konia z logo Adwokatury Polskiej.

Warszawski hipodrom od trzech lat przeżywa prawdziwy renesans, a zabytkowa trybuna dosłownie pęka w szwach. Wybudowany w 1939 r., położony niemalże w centrum miasta tor, dziś śmiało może konkurować z francuskim Longchamps czy angielskim Ascot. To prawdziwa perła architektury polskiej okresu międzywojennego. Cały obiekt jest pełen ciekawych architektonicznych rozwiązań. Budynek „dżokejki”, w którym odbywał się adwokacki koktajl, należy do jednego z nich.

Po raz kolejny wyścigi konne okazały się nie tylko wspaniałym wydarzeniem sportowym, ale również doskonałą okazją do niezwykle miłego spotkania towarzyskiego. Aby tradycji stało się zadość, obowiązywały stosowne stroje, charakteryzujące się dyskretną sportową elegancją.

Partnerami tego wydarzenia byli: Odział Wyścigi Konne Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., MK Cafe, www.dobrewina.pl, Carlsberg oraz J.A. Baczewski.

Na jesieni Komisja Sportu ORA w Warszawie planuje zorganizowanie trzeciej edycji Gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie. Zapraszamy!

Tekst: adw. Paweł Rybiński,  adw. Monika Rajska

Zdjęcia: adw. Michał Biedka, Piotr Fotek

 Gonitwa 1

Gonitwa 2

Gonitwa 3

 


 

Prawnicza Akademia Golfa 2013

Komisja Sportu ORA w Warszawie planuje drugą edycję Prawniczej Akademii Golfa dla adwokatów i aplikantów adwokackich .

Cotygodniowe szkolenia w GOLF PARKS POLAND, ul. Z. Vogla 19, Warszawa obejmować będą zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane chcące doskonalić technikę gry w golfa.

Zajęcia odbywać będą się w każdą środę o godz. 19:00.

Pierwszym etapem organizacji jest stworzenie przez Komisje Sportu ORA w Warszawie osobnej „grupy mailingowej”, do której kierowane będą cotygodniowe informacje związane ze szkoleniami (w tym informacje o zapisach).

W związku z tym, jeśli jesteście Państwo zainteresowani szkoleniami i otrzymywaniem dalszych informacji o nich, prosimy o przesłanie nieprzekraczalnie do 12 maja 2013 r. e-maila do p. Stanisława Radowickiego (s.radowicki@gmail.com), zawierającego Państwa: imię, nazwisko i adres elektroniczny.  

Prawnicza Akademia Golfa


Komisja Sportu przy ORA w Warszawie uprzejmie zawiadamia, w dniach 05.05.2013 r. -20.05.2013 r. z powodu egzaminów maturalnych sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 18 w Warszawie, przy ul. Kiwerskiej 3 będzie zamknieta.

 


Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zaprasza wszystkich członków samorządów zawodów prawniczych na I Otwarty Turniej Piłki Nożnej Izby Adwokackiej w Warszawie.

TERMIN: Turniej rozpocznie się 18 maja 2013 roku o godzinie 10:00. Oficjalne otwarcie przewidziane jest na godzinę 12:00.

MIEJSCE: Hala piłkarska przy ul. Księcia Bolesława 1/3 w Warszawie. Turniej rozegrany będzie na trzech zadaszonych i sąsiadujących ze sobą boiskach ze sztuczną trawą.

WARUNKI UCZESTNICTWA: Udział w turnieju mogą wziąć drużyny składające się z min. 6 członków samorządów zawodów prawniczych, z całej Polski. W każdej drużynie może zagrać jedna osoba z rodziny uczestnika turnieju. Liczba drużyn została ograniczona do trzydziestu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem wzięcia udziału w Turnieju jest uiszczenie wpisowego.

ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 10 maja 2013 roku na emai: sport@ora-warszawa.com.pl, korzystając z formularza dostępnego pod adresem www.ora-warszawa.com.pl od 8 kwietnia 2013 roku.

WPISOWE: Każda drużyna zgłoszona drużyna zobowiązana jest do dnia 10 maja 2013 roku dokonać wpłaty kwoty 500 zł tytułem wpisowego na konto wskazane przez Organizatora lub w recepcji Hali. Wpisowe obejmuje także poczęstunek i grilla w trakcie turnieju.

SYSTEM I ZASADY ROZGRYWANIA MECZÓW: Mecze będą rozgrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej z uwzględnieniem odstępstw wskazanych w regulaminie turnieju. Czas gry wynosić będzie 2x7 min. Dokładna formuła turnieju np. system grupowy zostanie opracowana w terminie późniejszym w zależności od liczby zgłoszonych drużyn. 
 

I Otwarty Turniej Piłki Nożnej
Komunikat
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy 


Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie informuje, że w każdą niedzielę od godz. 19 do godz. 21, w sali sportowej XLI LO im. Joachima Lelewela, przy ul. Kiwerskiej 3 w Warszawie, odbywają się treningi siatkarskie adwokatów i aplikantów adwokackich. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane.


 

Rekordowa frekwencja na kortach Legii

W dniach 19-20 stycznia 2013 r. na kortach Klubu Tenisowego Legia Warszawa odbył się V Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów, organizowany przez Komisję Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie, listy startowe zostały zamknięte jeszcze przed imprezą. W mroźny styczniowy weekend na kortach Legii do rywalizacji stanęło niemalże 90 uczestników.  Takiej frekwencji nie odnotowano nawet na Mistrzostwach Polski Adwokatów, organizowanych w stolicy dwa lata temu.   Ponad połowę startujących stanowili adwokaci i aplikanci adwokaccy, zagrali także radcowie, kilku prokuratorów, jeden notariusz, sędzia i doradca prawny.   Do Warszawy przyjechali także  reprezentanci innych izb adwokackich i radcowskich, najliczniej z Krakowa oraz z Siedlec, a także z Radomia, Wrocławia i Katowic.  Udział Pana Tsutomu Otsubo z Toyota Motor Poland, nadał naszej imprezie niemalże międzynarodową rangę.  Najmłodszą uczestniczką turnieju była Weronika Pociej, która wraz z tatą, adw. Aleksandrem Pociejem – Senatorem RP, zajęła 3 miejsce w mikście.

Po raz pierwszy turniej został zorganizowany w odnowionym Klubie Tenisowym Legia, którego legenda tenisowa sięga jeszcze czasów przedwojennych.  Dla dawnej Warszawy klub był tym, czym Wimbledon dla Londynu, a Racing Club dla Paryża. Korty przy ul. Myśliwieckiej gościły kiedyś sławy światowego tenisa, do historii przeszły mecze polskiej reprezentacji w Pucharze Davisa.  W latach 70tych i 80tych był to tenisowy salon stolicy, gdzie gromadziła się cała śmietanka towarzyska.  Dziś Legia powraca do dawnej świetności, a Akademia Tenisa szkoli najlepszych zawodników.  W odnowionych trybunach od niedawna działa kawiarnia tenisowa z prawdziwego zdarzenia, z pysznym i niedrogim jedzeniem, gdzie można oglądać mecze tenisowe na kinowym ekranie.  Cafe Legia gościła uczestników turnieju przez ten pełen emocji weekend.

Na oficjalnym otwarciu turnieju nie zabrakło znamienitych gości.  Wszystkich tenisistów –prawników powitał adw. Ziemisław Gintowt – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, adw. Krzysztof Boszko - sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Aleksander Pociej – Senator RP oraz poseł Michał Szczerba – członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Ponieważ sobotnie gry deblowe trwały niemalże do północy, w tym czasie zorganizowano tradycyjne Players Party na kortach, w polubionej przez wszystkich Cafe Legia.  Przy lampce wina i pysznym jedzeniu omawiano taktykę gier finałowych.  Do wyjścia na parkiet zachęcił wszystkich DJ Górnik, grając znane i lubiane przez wszystkich piosenki.

W turnieju rozegrano ponad 150 pojedynków w 7 kategoriach: Mężczyźni OPEN, 35+, 45+, 55+, Kobiety OPEN, Debel Mężczyzn OPEN oraz Mikst.  Mecze w fazie eliminacyjnej odbyły się w 3 lub 4-osobowych grupach, przez co każdy z uczestników miał szansę rozegrać co najmniej dwa pojedynki.  Zwycięzcy grup grali dalej już w systemie pucharowym.

W najliczniejszej kategorii Mężczyźni OPEN wystartowało 25 zawodników.  Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł adw. Jarosław Kowalski, który w finale zmierzył się z zeszłorocznym mistrzem, apl. adw. Jakubem Sokólskim.  W kategorii 35+ występujący w roli faworyta r.pr. Rafał Cieciera, w zaciętym finałowym meczu, uległ Rafałowi Różańskiemu.  Aż 18 tenisistów zagrało w kategorii 45+.  Tak jak w zeszłym roku, najlepszy okazał się Piotr Zarzecki - radca prawny z Katowic, pokonując adw. Andrzeja Murka z Siedlec.  W kategorii 55+ mistrzowski tytuł obronił także r.pr Marek Cieciera, a drugie miejsce przypadło Miłosławowi Sokólskiemu – sędziemu z Siedlec.  Wśród Pań, już drugi raz z rzędu, triumfowała aplikantka adwokacka Marta Sołtys.  Wicemistrzynią została r.pr. Jolanta Budzowska, która przyjechała z Krakowa specjalnie na turniej.

W mikście apl. adw. Anna Płaza wraz z Januszem Bauciem w decydującej rozgrywce  pokonali parę faworytów - Joannę Wasilewską i Michała Zagórskiego.  W finale debla Panów adw. Sławomir Leśniewski grający w parze z synem Przemkiem, pokonali radców prawnych - Rafała Ciecierę oraz Daniela Kijaka, którzy od lat grają razem w tej kategorii.  Należy dodać, że poziom gier deblowym stał na wyjątkowo wysokim poziomie.

Pierwsze i drugie miejsca we wszystkich kategoriach zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Radę oraz wieloma cennymi nagrodami od naszych wspaniałych sponsorów, które podczas oficjalnego zamknięcia wręczali Tsutomu Otsubo – Członek Zarządu Toyota Motor Poland, Monika Małek - Lexus PR Manager, Jerzy Hertel – Prezes KT Legia, adw. Paweł Rybiński – członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Aleksander Pociej – Senator RP oraz adw. Monika Rajska – główny organizator turnieju.

Partnerami turnieju byli LEXUS POLSKA, PGE S.A., EURO-TRACK, www.DobreWina.pl oraz J.A. Baczewski.  Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez: LEWANOWICZ (biżuteria), COTY Polska (kosmetyki Adidas), studio urody DS INSTYTUT (zabiegi kosmetycznie), wydawnictwa WOLTERS KLUWER (pakiety startowe i nagrody książkowe) i CH BECK (Legalis) oraz sklep tenisowy PROTENIS.
Turniej zaliczany był do klasyfikacji Amatorski Tenis Polski, z wysoką 3 rangą.  Wszyscy uczestnicy turnieju mogą nabyć roczną licencję „atp” na preferencyjnych warunkach, a pozycja w rankingu „atp” może mieć wpływ na rozstawienie zawodników w następnych turniejach.

Specjalne podziękowania należą się  Stowarzyszeniu Klub Tenisowy Legia za pomoc w organizacji imprezy, a w szczególności Arturowi Bochenkowi – Dyrektorowi Turnieju oraz Tomaszowi Pazikowi – Sędziemu Naczelnemu, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem turnieju.  Do zobaczenia za rok!

Drabinki turniejowe http://atp.org.pl/turniej/wyniki/3126/v_otwarty_zimowy_turniej_tenisowy_adwokatow/ ]

 Lista zwycięzców

adw. Monika Rajska

adw. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu ORA w Warszawie

 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przypomina, że "V Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów", odbędzie się w dn. 19-20 stycznia 2012 r. na kortach Klubu Tenisowego Legia, ul. Myśliwiecka 4A, w Warszawie.

W turnieju mogą wziąć udział adwokaci, radcowie prawni i aplikanci, ich rodziny, a także przedstawiciele innych zawodów prawniczych.

Mecze zostaną rozegrane na dziesięciu kortach ziemnych w następujących kategoriach:

• mężczyźni: OPEN, 35+, 45+, 55+, gra podwójna (wiek pary nie niższy niż 65 lat) lub gra mieszana;
• kobiety: OPEN oraz gra mieszana.

Weryfikacja kat. mężczyźni OPEN oraz 35+ odbędzie się o godz. 13:00, kat. mężczyźni 45+ oraz 55+ o godz. 14:00.  Panie zapraszamy od godz. 15:00.  Przewidujemy, że gry deblowe mogą potrwać nawet do godz. 22:00 w soboteę, w tym czasie wieczorem odbędzie się Players Party w Legia Cafe na kortach tenisowych.

W załączeniu przesyłamy:

• oficjalny komunikat ze szczegółowymi informacjami;
• program turnieju
• formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia należey kierować do dn. 17 stycznia br. na adres mailowy Pana Tomasza Pazika - Sędzia Naczelny Turnieju: tpazik@wp.pl. Ilość uczestników jest ograniczona.

Na kortach zapewniamy poczęstunek ufundowany przez LEXUS POLSKA oraz POLSKĄ GRUPĘ ENERGETYCZNĄ S.A.  Prosimy o zabranie wizytówek, podczas Players Party losować będziemy "Tydzień z Lexusem".   Partnerami Players Party są także EURO-TRACK i www.dobrewina.pl oraz J.A BACZEWSKI.  Fundatorami nagród są: firma jubilerska LEWANOWICZ, COTY Polska (kosmetyki Adidas), studio urody DS INSTYTUT, sklep tenisowy PROTENIS na Legii oraz wydawnictwo WOLTES KLUWER.

Komitet Organizacyjny:

• adw. Paweł Rybiński, kom 501 150 732,email: pawel.rybinski@adwokatura.pl
• adw. Monika Rajska, kom. 601 307 601, email: monika.rajska@wp.pl
• adw. Marcin Dackiewicz, kom. 601 24 28 28, email: dackosz@gmail.com

Wpisowe 30 zł (aplikanci) oraz 60 zł (pozostali uczestnicy) płatne jest na miejscu.  Turniej zostanie zaliczony do klasyfikacji "atp tenis - gram bo lubię".  Dla zainteresowanych programem "atp" będzie możliwość wykupenia rocznej licencji na preferencyjnych warunkach.

Komunikat

Program

Formularz zgłoszeniowy

ZIMOWY WYJAZD INTEGRACYJNY DLA APLIKANTÓW W ALPY

W imieniu starostów i wicestarostów aplikantów adwokackich izby warszawskiej I, II oraz III roku Komisji Sportu ORA w Warszawie serdecznie zapraszamy na kolejny wyjazd integracyjny.

Aplikanckie Ferie 2013 we francuskich Alpach w terminie 08.02-17.02.2013  (wyjazd przeznaczony jest wyłącznie dla członków warszawskiej ORA oraz osób im najbliższych)

 w ramach wyjazdu każdy z uczestników zapewnione miał będzie:

* przejazd autokarem w obie strony

* zakwaterowanie w ***rezydencji,

* Skipass (karnet narciarski na 6dni) ,

* ubezpieczenie kl/nnw

* opiekę pilota/rezydenta

* wstęp na besen/saunę

* możliwość udziału w zawodach sportowych Ski/Snb

* codzienne popołudniowo wieczorne spotkania integracyjne (bardzo bogaty program wieczorno rekreacyjny;)

* udział w grze negocjacyjnej prowadzonej przez starostów i  wicestarostów…

Cena wyjazdu dla każdego z uczestników do 1499 pln wraz ze SKIPASSEM!

Szczegółowe informacje otrzymacie pod numerem telefonu: 607 26 14 26

Zapisy i informacje dotyczące wyjazdu znajdziecie również w linku:

http://www.feeltheflow.pl/offer/show/20/ferie-aplikanckie-2013

 

 UWAGA. Ilość miejsc ograniczona! Zapisy do 28.12.2012

 Pozdrawiam,

 Marta Kozielska (starosta II roku)


XXX Jubileuszowe Mistrzostwa Narciarskie Adwokatury

Komisja Sportu przy ORA w Warszawie przesyła przekazuje w załączeniu informację dotyczącą organizacji przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach   XXX Mistrzostw Narciarskich Adwokatury wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Informacja

 

Formularz


Szkolenie Narciarskie na Szczęśliwicach

Komisja Sportu ORA w Warszawie planuje drugą edycję narciarskich szkoleń dla adwokatów i aplikantów adwokackich w sezonie 2012/2013.

Cotygodniowe szkolenia na CSN „Szczęśliwice” obejmować będą zarówno osoby zaawansowane jak i poczatkujące. W programie szkoleń: współczesna technika narciarska, treningi na tyczkach/slalom gigant a także video analiza po każdych zajęciach.

Zajęcia odbywać będą się w każdy czwartek, godz. 20:00- 22:30.

Pierwszym etapem organizacji jest stworzenie przez Komisje Sportu ORA w Warszawie osobnej „grupy mailingowej”, do której kierowane będą cotygodniowe informacje związane ze szkoleniami (w tym informacje o zapisach).

W związku z tym, jeśli jesteście Państwo zainteresowani szkoleniami i otrzymywaniem dalszych informacji o nich, prosimy o przesłanie nieprzekraczalnie do 16 grudnia 2012 r. e-maila do apl. adw. Stanisława Radowickiego (s.radowicki@gmail.com), zawierającego Państwa: imię, nazwisko i adres elektroniczny.  

 


 

II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ADWOKATÓW 

Dnia 18 listopada 2012 roku odbył się II Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Adwokatów. Organizatorem Turnieju była Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W turnieju wzięło udział 9 drużyn reprezentujących samorządy adwokatów, radców prawnych, notariuszy i lekarzy. Ponadto, zagrali przedstawiciele Prokuratorii Generalnej oraz wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Na Turniej licznie przybyli również kibice. 

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy. Cztery najlepsze drużyny z I edycji Turnieju zostały ‘rozstawione’ w każdej z grup. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. W każdej z drużyn grały dwie zawodniczki. W trakcie Turnieju rozegrano 13 spotkań. 

Z fazy grupowej jako zwycięzcy wyszły następujące drużyny: (1) „Ona tańczy dla mnie” Team, (2) Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa, (3) OIRP Warszawa oraz (4) Izba Adwokacka Warszawa. W drodze do fazy finałowej drużyna gospodarzy stoczyła zacięty pojedynek z radcami prawnymi (1:2), zaś „Ona tańczy dla mnie” Team z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa (2:1). 

Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła drużyna OIRP Warszawa. W finałowym meczu radcowie prawni pokonali 2 do 0  drużynę „Ona tańczy dla mnie” Team. Trzecie miejsce, po spotkaniu z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa zakończonym w dwóch setach, wywalczyli reprezentanci warszawskiej izby adwokackiej. Miejsca na podium zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów: wydawnictwo Wolters Kluwer, wydawnictwo C.H.Beck oraz Holmes Place Energy Clubs. Ponadto zostały przyznane nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką została uznana apl.radc. Małgorzata Kargol z drużyny OIRP Warszawa, zaś najlepszym zawodnikiem – Pan Krzysztof Getko z drużyny „Ona tańczy dla mnie” Team. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe od sponsora – Hotel Golden Tulip Warsaw Centre. 

Nagrody wręczył Przewodniczący Komisji Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej – adw.Paweł Rybiński, adw. Monika Rajska - członek Komisji Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Dorota Fiłonowicz - przedstawiciel wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Nad przebiegiem Turnieju czuwała apl.adw. Agnieszka Bykowska-Giler – główny organizator imprezy z ramienia Komisji Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. 

W 2013 roku planowana jest kolejna edycja Turnieju. 

adw.Paweł Rybiński -Przedwodniczący Komisji Sportu

apl. adw. Agnieszka Bykowska-Giler

 


Adwokaci z tarczą - II Mecz Tenisowy z Radcami Prawnymi 

W dn. 10 listopada 2012r rozegrano po raz drugi mecz tenisowy Adwokaci vs. Radcowie Prawni.  Pomysł meczu między zaprzyjaźnionymi korporacjami powstał w zeszłym roku z inicjatywy izby radcowskiej, która pierwsza rzuciła wyzwanie kolegom z Adwokatury.  W tym roku w drodze rewanżu organizatorem meczu była Komisja Sportu ORA w Warszawie. 

Na kortach Warszawianki miało miejsce aż 9 pojedynków, w tym mecz Kapitanów Drużyn.  Kontuzjowanego adw. Pawła Rybińskiego – Kapitana Adwokatów i Przewodniczącego Komisji Sportu - zastąpił adw. Dariusz Okolski.  Po zaciętym meczu uległ jednak Tomaszowi Nawrotowi - kapitanowi Radców Prawnych - 3:6, 3:6.   Największą ilość zwycięstw odnotowała apl. adw. Marta Sołtys, wygrywając w singlu OPEN, w deblu razem z adw. Moniką Rajską, oraz w mikście w parze z apl. adw. Mateuszem Gronau.  Pozostałe dwa punkty dla drużyny adwokatów zdobyli adw. Jakub Sokólski w kategorii singiel OPEN oraz adw. Marek Bołkowski w kategorii M55+.  W reprezentacji ponadto zagrali adw. Bartłomiej Jankowski, adw. Sławomir Leśniewski oraz adw. Marcin Dackiewicz.

Ostatecznie drużyna Adwokatów wygrała 5:4.  Rewanż należy uznać za udany, biorąc pod uwagę ubiegłoroczną porażkę.  Puchar zwycięskiej drużynie wręczyła Monika Małek – Lexus PR Manager.  Drużyna Radców Prawnych otrzymała na pamiątkę plakat z autografem Agnieszki Radwańskiej – najlepszej polskiej tenisistki.  Gratulacje dla obu reprezentacji oraz podziękowania dla partnerów tego wydarzenia: LEXUS, J.A. Baczewski, C.H. Beck, Restauracja Portucale oraz Galeria Tenisa na Kortach Warszawianka, bez których ten mecz nie miałby takiej profesjonalnej oprawy.

 

adw.Paweł Rybiński -Przedwodniczący Komisji Sportu

adw. Monika Rajska


Szanowni Państwo,

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zachęca do obejrzenia relacji z

II Gonitwy o Puchar Aplikantow Adwokackiej Izby Warszawskiej

https://picasaweb.google.com/114682981488650301296/Wyscigi20102012?authkey=Gv1sRgCMK29qPDiKPriAE#

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w załączeniu przesyła zaproszenie do uczestnictwa w VIII edycji Biegu Narciarskiego o Puchar im. adwokata Ryszarda Porzyckiego, który odbędzie się w dniach 3-6 stycznia 2013 roku w Jakuszycach.

adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Komunikat

Formularz


Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zaprasza na II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ADWOKATÓW,  który odbędzie się w dniu 18 listopada 2012 r. w sali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie o godz. 10.00 

w załączeniu

komunikat

Formularz

plakat

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


Szanowni Państwo,

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zachęca do obejrzenia relacji z

I Otwartego Turnieju Squasha Adwokatów

https://picasaweb.google.com/114682981488650301296/TurniejSquashORA14102012?authkey=Gv1sRgCIG3rrmTrfLnrQE 

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


Komisja Sportu przy ORA w Warszawie przekazuje w załączeniu informację dotyczącą organizacji przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach   XXX Mistrzostw Narciarskich Adowkatury wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Przedowniczący Komisji Sportu

przy ORA w Warszawie

Adw. Paweł Rybiński

 Informacja

Formularz


 

IV BIEG Z KODEKSEM W GŁOWIE

Szanowni Państwo,

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zachęca do obejrzenia relacji z IV Biegu z Kodeksem w Głowie.

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lFk5dazxNHc 

 

 


Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zaprasza na II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI

SIATKOWEJ ADWOKATÓW,  który odbędzie się w dniu 18 listopada 2012 r. w sali sportowej V Liceum

Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie o godz. 10.00

W załączeniu

komunikat

formularz zgłoszeniowy

plakat

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


 

Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz Oddział Wyścigi Konne Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. zapraszają w sobotę 20 października 2012 r. na Tor Służewiec. Atrakcją dnia będzie II Gonitwa o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie, która rozpocznie się ok. godz. 14:00.

Zaproszenia 2-osobowe będą do odbioru w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (p. 14) w dniach 11-18 października 2012 r. Zaproszenie upoważnia do wejścia do namiotu na I piętrze Trybuny Honorowej od godz. 12:00.  Ilość zaproszeń ograniczona. Obowiązuje strój oficjalny. 

W załączeniu wstępny program imprezy.

Dojazd: najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd przez główną bramę od ul. Puławskiej). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz kursującym w dni wyścigowe na trasie metro Wilanowska – Tor Służewiec autobusem linii 300.

Więcej informacji o wyścigach na stronie:

http://www.torsluzewiec.pl

Z poważaniem,

Przewodniczący Komisji Sportu

przy ORA w Warszawie

(..) adw. Paweł Rybiński

 

Program

 


 

Komisja Sportu przy ORA w Warszawie uprzejmie informuje o zaproszeniu Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańska do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w turnieju jako reprezentacja ORA w Warszawie proszone są o kontakt z apl. adw. Rafałem Goździewskim email: rafalgozdziewski@gmail.com

Z poważaniem,

Przewodniczący Komisji Sportu

przy ORA w Warszawie

(..) adw. Paweł Rybiński

Program


I Otwarty Turniej Squasha Adwokatów

Komisja Sportu ORA w Warszawie informuje, iż w dniu 13 października 2012 r. rozegrany zostanie w Warszawie I Otwarty Turniej Squasha Adwokatów. 

MIEJSCE: KAHUNA squash & badminton Club, Warszawa, ul. Zawodzie 26, tel. (22) 858 74 74, http://www.kahuna.com.pl\ 

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 30 września 2012 roku, skuteczność późniejszego zgłoszenia będzie uzależniona od ilości uczestników. Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: s.nowisz@kahuna.com.pl

Szczegóły w załączeniu poniżej: 


/-/ Adw. Paweł Rybiński

Przewodniczący Komisji Sportu

Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 

/-/ Adw. Magdalena Korol – Walarowska

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


/-/ Apl. Adw. Stanisław Radowicki

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Program

Formularz Zgłoszeniowy

Turniej Squasha


 VII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie - Węgorzewo 2012

W dniach 6-9 września br. odbyła się VII edycja Adwokackich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, organizowanych przez Komisją Klubową przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

W imprezie udział wzięło 15 załóg – przedstawicieli adwokatury z całego kraju, co jest dotychczasowym rekordem frekwencji w Mistrzostwach.

Wiatr o sile czterech (w porywach do sześciu) stopni w skali Beauforta w połączeniu w niezbyt wysokimi temperaturami zapewnił bardzo „żeglarskie” warunki pogodowe podczas regat.

Podczas dwóch dni Mistrzostw przeprowadzonych zostało pięć biegów regatowych, podczas których sternicy musieli wykazać się dużym sprytem, umiejętnością przewidywania oraz doświadczeniem a załogi sprawnością, zacięciem i chęcią walki. Każdy bieg wyglądał inaczej – nie było powtarzalności i nudy a szybkie jachty klasy Twister 800 sprawdziły się znakomicie.


Oficjalne wyniki Adwokackich Mistrzostw Polski 2012:

1.            Michał Szewczyk
2.            Michał May- Majewski
3.            Karol Drożdż
4.            Przemysław Piotrowski
5.            Artur Latawiec
6.            Mariusz Sanocki
7.            Kajetan Królik
8.            Artur Neuman
9.            Łukasz Stefaniuk
10.          Piotr Pawłowski
11.          Michał Oziemski
12.          Łukasz Kosmala
13.          Andrzej Małecki
14.          Oliwia Piskorz


- Błękitna Wstęga jeziora Mamry - sternik Tomasz Wróbel,
- Błękitna Wstęga jeziora Święcajty - sternik Tomasz Wróbel
- Wygrany wyścig o statuetkę firmy Ekopark - sternik Michał Szewczyk
- Wygrany wyścig o statuetkę firmy Henri Lloyd - sternik Michał May- Majewski
- Wygrany wyścig o statuetkę firmy Wolters Kluwer - sternik Tomasz Wróbel


Statuetka przechodnia powędrowała do Michała Szewczyka.


Po dobiciu do portu i zakończeniu każdego dnia regat uczestnicy brali udział w szeregu imprez towarzyszących, m.in. koncercie szantowym na żywo i balu komandorskim, które świetnie wpłynęły na integrację uczestników. Osoby uczestniczące po raz pierwszy w Mistrzostwach były najbardziej zaskoczone pozytywną nastrojem panującym podczas imprezy i poczuciem,  że „znają wszystkich od dawna” - co jest chyba najlepszym podsumowaniem atmosfery, jaka panowała w trakcie regat.

Tegoroczne Mistrzostwa były wyjątkowe, ponieważ w ich trakcie odbyło się spotkanie założycielskie Adwokackiego Klubu Żeglarskiego – stowarzyszenia, którego zadaniem jest m.in. organizacja życia żeglarskiego dla prawników.

Komandorem Klubu wybrana została adw. Anisa Gnacikowska – główny organizator wszystkich edycji Mistrzostw.

Prestiżowy charakter ceremonii zakończenia regat podkreślił adw. Andrzej Lagut - skarbnik ORA, który wręczał statuetki oraz medale. Dodatkowo swoją obecnością na zakończeniu zaszczycił nas dyrektor firmy Henri Lloyd Polska Pan Andrzej Schuetz.

Cala impreza mogła się odbyć m.in. dzięki dużemu wsparciu sponsorów i partnerów:

 
Ekopark                               www.ekopark.pl
Henri Lloyd                         www.henrilloyd.pl
Wolters Kluwer                www.wolterskluwer.pl
Żagle                                 www.zagle.com.pl

Zdjęcia z imprezy dostępne są na stronie internetowej Adwokackiego Klubu Żeglarskiego pod adresem www.akz.org.pl


Zapraszamy w przyszłym roku.

 


 

Turniej Golfowy „XIII TOGA GOLF – 2012”

Komisja Sportu ORAw Warszawie informuje, iż w dniach 29 – 30 września 2012 r. na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach k/Olsztyna rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Golfowy „XIII TOGA GOLF – 2012”

Turniej organizowany jest przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie orazStowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Tomaszkowo”.

Szczegółowe informacje: http://www.togagolf.pl/komunikaty.html


Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,


Komisja Sportu ORA w Warszawie serdecznie zaprasza na treningi drużyny siatkarskiej odbywające się w sali gimnastycznej V Liceum  Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego, ul. Nowolipie 8 (wejście na salę i wjazd na parking od ul. Karmelickiej).
Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 20.00 do 22.00.

Z poważaniem
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu ORA


Szanowni Państwo,

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą klubu fitness HOLMES PLACE, Komisja Sportu postanowiała przedłużyć umowę z klubem na preferencyjnych warunkach do 31 pazdziernika 2012 r.
 
Wszyscy, którzy zapiszą się do klubu na rok, bedą zwolnieni z opłaty wpisowej oraz otrzymają darmowy 13-miesiąc członkowstwa w klubie.  Dodatkowo tydzien członkowstwa gratis dla osoby towarzyszacej.  Oferta promocyjna dotyczy obu klubów Holmes Place Premium (w Hotelu Hilton i nowym klubie w Hotelu Marriott) oraz obu Energy Clubs (Galeria Mokotów i Arkadia).
Z promocji skorzystać mogą adwokaci, aplikanci adwokaccy, a także ich rodziny.  Szczegółowa oferta w załączeniu.
 
Zapisu można dokonać także przez stronę internetową:
 
https://holmesplacepl.wufoo.com/forms/zaproszenie-do-holmes-place-w7w4p7/

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Oferta Holmes Place


 

Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie


Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

w imieniu Komisji Klubowej przy Okręgowej Rady Adwokackiej zapraszam
na Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie, które odbędą się w dniach
6-9 września 2012 roku w Węgorzewie.

Tegoroczne Mistrzostwa są już VII edycją tej imprezy.

W tym roku Mistrzostwa będą wyjątkowe, ponieważ odbędzie się spotkanie założycielskie Adwokackiego Klubu Żeglarskiego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 24.08.2012 roku na adres sailingevent@gmail.com.  Koszt uczestnictwa w Mistrzostwach skalkulowany został na kwotę 430 zł od osoby + czarter jachtu.

Decyduje kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc jest ograniczona. 

Więcej informacji w załączonych plikach oraz na stronach internetowych:

www.akz.org.pl oraz www.sailingevent.pl

 

Z poważaniem

adw. Anisa Gnacikowska
Komandor Mistrzostw
tel.: + 48 601 145 404, anisa.gnacikowska@adwokatura.pl

 

Dodatkowe informacje:

Karol Górski, tel. +48 665 259 555, e-mail: sailingevent@gmail.com
apl. adw. Maciej Mackiewicz, tel. +48 501 774 791,
e-mail: mackiewiczmaciej@gmail.com

Do pobrania:

informacje ogólne
formularz zgłoszeniowy
zawiadomienie o regatach

 


 

I Wyprawa Nurkowa Adwokatów Dahab 2012

Szanowni Państwo

Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie bardzo serdecznie zaprasza Państwa na
I Wyprawę Nurkową Adwokatów Dahab 2012 w dniach od 23 do 31 października 2012 roku.
W programie przewidzieliśmy nurkowanie zarówno dla osób początkujących, jak i dla licencjonowanych nurków. Zapewniamy świetną pogodę i wieczorne imprezy integracyjne, w tym wybór najsympatyczniejszego nurka.

Ilość miejsc ograniczona!

SZCZEGÓŁY OFERTY

 

Wszelkich dodatkowych informacji udziela adwokat Agnieszka Błażowska: ablazowska@abkancelaria.com .

 

Z poważaniem
/-/ adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu

/-/ adw. Agnieszka Błażowska
Członek Komisji Sportu

 przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

 


Bomba poszła w górę!  I Gonitwa o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie

W ciepłą i słoneczną niedzielę, dn. 20 maja 2012 r., na Torze Służewiec odbyła się pierwsza Gonitwa o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie. Dzięki współpracy z Odziałem Wyścigów Konnych – Totalizator Sportowy Sp. o. o, adwokaci, aplikanci i ich goście mieli okazję gościć w Loży Honorowej nad tzw. „dżokejką”, skąd roztacza się wyjątkowy widok na warszawski hipodrom. W spotkaniu zorganizowanym przez Komisję Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej wzięło udział ok. 250 osób, wraz z rodzinami i dziećmi. Partnerem wydarzenia była Polska Grupa Energetyczna S.A. Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji wokół zabytkowej trybuny.

O godz. 15:00 bomba poszła w górę i niedzielny program rozpoczął się od ‘adwokackiej’ gonitwy, w której na dystansie 1600 m galopowały 3-letnie konie „III grupy”. Suma nagród wyniosła 7 tys. złotych. Niespodziewane zwycięstwo odniosła klacz Karteczka ze stajni Franczesco II dosiadana przez dżokeja Piotra Krowickiego. Drugie miejsce zajął Illinois, a trzeci do mety dobiegł Nick of The Star. To była to pierwsza z ośmiu gonitw tego dnia, w których wystartowało ponad 80 wierzchowców, a dzienna pula nagród przekroczyła 80 tys. złotych. Gwoździem programu była rywalizacja klaczy arabskich o niezwykle prestiżową Nagrodę Rulera. W tej gonitwie na ogierze Hard Work, wygrał zdecydowany faworyt – dżokej Szczepan Mazur m.in. zwycięzca zeszłorocznej gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej.

Podczas dekoracji, która odbyła się na padoku, puchary ufundowane przez Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie wręczali: senator Aleksander Pociej, adw. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu ORA – oraz przedstawiciele Totalizatora Sportowego i Wyścigów Konnych. Tradycyjne były to trzy nagrody – dla trenera, właściciela klaczy i dżokeja.

Warszawski hipodrom od dwóch lat przeżywa prawdziwy renesans, a zabytkowa trybuna dosłownie pęka w szwach. Wybudowany w 1939 r., położony niemalże w centrum miasta tor dziś śmiało może konkurować z francuskim Longchamps czy angielskim Ascot. To prawdziwa perła architektury polskiej okresu międzywojennego. Cały obiekt jest pełen ciekawych architektonicznych rozwiązań. Budynek „dżokejki”, w którym odbywał się adwokacki koktajl, należy do jednego z nich. Wyścigi konne okazały się nie tylko wspaniałym wydarzeniem sportowym, ale również doskonałą okazją do niezwykle miłego spotkania towarzyskiego. Aby tradycji stało się zadość, obowiązywały stosowne stroje, charakteryzujące się dyskretną sportową elegancją. Niektóre panie ubrane były w kolorowe kapelusze. To był jeden z najpiękniejszych majowych dni na Służewcu.

We wrześniu Komisja Sportu planuje zorganizowanie już drugiej edycji Gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie. Zapraszamy!

 


Tekst i zdjęcia: adw. Monika Rajska
Komisja Sportu przy ORA w Warszawie

 

 

 


 
 

 


 

 


 

Regaty Izby Wrocławskiej - Olejnica 2012 r.

Szanowni Państwo!

W imieniu Izby Adwokackiej we Wrocławiu przekazujemy zaproszenie na Regaty Żeglarskie, które odbędą się w dniach 27-29 lipca 2012 r. w Olejnicy:

ZAPROSZENIE

Z poważaniem

/-/ Adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


Turniej Piłki Nożnej

 

W dniu 19 maja 2012 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej. W zawodach wzięło udział 67 zawodników – adwokatów
i aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie – którzy podzieleni na dziesięć drużyn rywalizowali w dwóch grupach. Zawodnicy spędzili na boisku ponad 6 godzin i rozegrali w sumie 24 mecze.

Mecze były zacięte, często kończyły się remisem lub zaledwie jednobramkową wygraną.
Z uwagi na ambicję i wolę walki wszystkich graczy dużą czujnością musieli wykazać się sędziowie. Zdarzały się kary 2 minut na ławce rezerwowych, dyktowane były rzuty karne.
O nagrody – m. in. futbolówki z podpisem Dziekana ORA w Warszawie – walczyli m.in. "Niepokonani... moralnie", "Legendarni" oraz "Pospolite ruszenie".

W meczu finałowym zespół "ORA Warszawa" pokonał 1:0 drużynę "Goodfellas". Trzecie miejsce zajęły "Aniołki księciunia", pokonując "Pospolite ruszenie".

Koronę króla strzelców zdobył adwokat Filip Domagalski, zaś tytuł najlepszego zawodnika turnieju adwokat Michał Strecker – obaj ze zwycięskiej drużyny „ORA Warszawa”.

Nagrody drużynowe i indywidualne wręczył adwokat Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu – oraz aplikanci adwokaccy Jakub Bartosiak, Andrzej Chudy i Michał Lisawa – organizatorzy zawodów.

Wobec dużego zainteresowania planowana jest już kolejna edycja turnieju.

W organizacji turnieju wspierały nas wydawnictwo CH Beck, Yachtclick.pl oraz Redbull.


/-/ Adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

/-/ Apl. Adw. Jakub Bartosiak
/-/ Apl. Adw. Andrzej Chudy
/-/ Apl. Adw. Michał Lisawa 


 


 

 

 

 

 

 


Trekking na Kilimandżaro

Komisja Sportu ORA w Warszawie przy wsparciu Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA planuje organizację wyprawy trekkingowej, celem której będzie zdobycie „Dachu Afryki” – góry Kilimandżaro w Tanzanii (5895 m n.p.m.). Planowany termin wyprawy to październik 2012 r.

Zakłada się, że uczestnikami wprawy będą członkowie Adwokatury, wspierani przez doświadczonych przewodników górskich.

UWAGA – limit uczestników – 30 osób.

Mając powyższe na uwadze, pierwszym etapem jest stworzenie osobnej „grupy mailingowej”, do której kierowane będą informacje związane z tym projektem.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani planowaną wyprawą i otrzymywaniem dalszych informacji o niej, prosimy o przesłanie nieprzekraczalnie do 31 maja 2012 r. e-maila zawierającego Państwa: imię, nazwisko, telefon kontaktowy i adres elektroniczny do apl. adw. Stanisława Radowickiego (s.radowicki@gmail.com).

W przypadku pytań związanych z wyprawą prośba o kontakt z apl. adw. Stanisławem Radowickim, 603 995 767, s.radowicki@gmail.com.

Zapraszamy.

/-/ Adw. Stanisław Estreich
Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej,
Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA

/-/ Adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

/-/ Apl. Adw. Stanisław Radowicki
Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 

 


Okręgowa Rada Adwokacka zaprasza na
Gonitwę o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie
,
która odbędzie się na Torze Służewiec w dn. 20 maja 2012r. o godz. 15:00, 
oraz na spotkanie towarzyskie połączone z bankietem w Loży Honorowej
nad tzw. "dżokejką" w godz. 14:00 - 18:00.Zaproszenia 2-osobowe będą do odbioru w siedzibie ORA w dn. 15-18 maja 2012 r. (pokój nr. 14).  Decyduje kolejność zgłoszeń, a illość miejsc jest ograniczona.  Obowiązuje strój sportowy elegancki.

Wokół trybuny organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji o gonitwach: http://www.torsluzewiec.pl

Dojazd: na Tor Służewiec najłatwiej dotrzeć samochodem (wjazd na parking od ul. Puławskiej). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz kursującym w dni wyścigowe na trasie metro Wilanowska – Tor Służewiec autobusem linii 300 ze stacji Metro Wilanowska.

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


I Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Adwokatów, Warszawa, 22 kwietnia 2012 r.

W dniu 22 kwietnia 2012 roku odbyła się pierwsza edycja Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej Adwokatów. W turnieju wzięło udział osiem drużyn reprezentujących samorządy zawodowe adwokatów, radców prawnych, notariuszy oraz lekarzy; udział wzięła również reprezentacja Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Na turnieju pojawiło się również wielu kibiców: Kolegów z samorządów oraz członków rodzin zawodników, którzy żywiołowo dopingowali swoich faworytów.

Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym, do dwóch wygranych setów. W każdej drużynie musiały znaleźć się co najmniej dwie zawodniczki płci żeńskiej. W sumie rozegranych zostało 12 spotkań. Szczególnie zacięta walka rozegrała się w półfinałowym meczu pomiędzy drużyną gospodarzy (Izba Adwokacka w Warszawie) a zespołem Izby Notarialnej w Warszawie. Emocjonujący drugi set zdecydował, że ostatecznie laur zwycięstwa przypadł debiutującej na parkiecie drużynie gospodarzy (25:21, 25:21). Równie emocjonujące było spotkanie reprezentantów Izby Notarialnej w Warszawie z drużyną składającą się z przedstawicieli Warszawskiej Izby Radców Prawnych, w którym o zwycięstwie Izby Notarialnej zdecydował dopiero tie-break (25:13, 20:25, 15:9).

Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła drużyna adwokatów i aplikantów adwokackich reprezentująca Izbę Adwokacką w Warszawie, która zwyciężyła w meczu finałowym z drużyną aplikantów adwokackich „Uśmiech Marty” (25:18, 25:19). Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Izby Notarialnej w Warszawie, która pokonała drużynę Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (25:10, 25:19).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został jednogłośnie uznany apl. adw. Grzegorz Piliszek, zawodnik zwycięskiej drużyny.

W barwach zwycięskiej drużyny wystąpili następujący zawodnicy i zawodniczki: apl. adw. Tomasz Adamiec, apl. adw. Radosław Blonka, apl. adw. Patrycja Bolimowska, apl. adw. Agnieszka Bykowska-Giler, adw. Marita Dybowska-Dubois, apl. adw. Kamil Gadowski, apl. adw. Marcin Mickiewicz-Makuch, apl. adw. Grzegorz Piliszek oraz apl. adw. Piotr Warchoł.

Miejsca na podium zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Nagrody wręczył adw. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu – oraz   aplikantki adwokackie Patrycja Bolimowska i Agnieszka Bykowska-Giler – organizatorzy zawodów.

Planowana jest już kolejna edycja turnieju.

--------

adw. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

apl. adw. Patrycja Bolimowska

apl. adw. Agnieszka Bykowska-Giler

 

Wyniki I Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej Adwokatów

Miejsce I – Izba Adwokacka w Warszawie

apl. adw. Tomasz Adamiec

apl. adw. Radosław Blonka

apl. adw. Patrycja Bolimowska

apl. adw. Agnieszka Bykowska-Giler

adw. Marita Dybowska-Dubois

apl. adw. Kamil Gadowski

apl. adw. Marcin Mickiewicz-Makuch

apl. adw. Grzegorz Piliszek

apl. adw. Piotr Warchoł

 

Miejsce II – „Uśmiech Marty”

apl. adw. Sylwia Kilińska

apl. adw. Monika Stawarczyk

apl. adw. Kamil Jurczewski

apl. adw. Michał Kalata

apl. adw. Jakub Kociołowicz

apl. adw. Sławomir Mikołajewicz

apl. adw. Maciej Romankiewicz

apl. adw. Kamil Karwacki

apl. adw. Damian Kosmala

 

Miejsce III – Izba Notarialna w Warszawie

not. Magdalena Karczewska‑Woźnica

not. Małgorzata Nowicka

not. Krzysztof Łaski

not. Paweł Gmerek

not. Daniel Kupryjańczyk

apl. not. Adam Krzyna

not. Karolina Góźdź

apl. not. Anna Kisielewska

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia: Katarzyna Kolignan

 


Rajd Rowerowy w Zwierzyńcu 2012

Program Rajdu

Formularz zgłoszenia


I Mistrzostwa Polski Samorządów Zawodowych w Brydżu Sportowym


 

Turniej tenisowy o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i Komitet Organizacyjny zapraszają szanownych Kolegów i Koleżanki Adwokatów i Aplikantów adwokackich do udziału w XIII Turnieju Tenisowym o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie.

W dniach 26 – 27 maja 2012 r. w godzinach 09.00 – 21.00 na kortach Klubu Warszawianka, przy ul. Merliniego 9 w Warszawie („dolne korty”), odbędą się gry eliminacyjne (do ewentualnych półfinałów włącznie).

W dniu 2 czerwca 2012 w godzinach 10.00 – 17.00 na terenie Warszawskiego Towarzystwa Sportowego DeSki, ul. Zaruskiego 8 w Warszawie, rozegrane zostaną finały w poszczególnych kategoriach.

Kategorie wiekowe:

1. Gra pojedyncza:

I.  Panowie do 35 lat

II. Panowie 36 – 49 lat

III.Panowie 50 lat +

IV. Panie open

V.  Goście

2. Gra podwójna:

VI. Panowie 80 lat + (łączny wiek obu graczy)

VII. Mixt open


W kategoriach I – IV ustala się limit do 32 zawodników w każdej kategorii. Turniej będzie rozgrywany systemem pucharowym lub pucharowo-grupowym.

Organizator zastrzega możliwość ustalenia innego podziału uczestników na kategorie, w przypadku znacznych dysproporcji w poszczególnych kategoriach.

W grze podwójnej mogą uczestniczyć tylko osoby, które występują w grze pojedynczej.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, data urodzenia, nr wpisu na listę adwokatów / aplikantów adwokackich, kontakt telefoniczny i ewentualnie mailowy) przyjmuje do 21 maja 2012 r.:

pani Dominika Korzińska, tel. 0-22 862-41-69(-71) wew. 134, korzinska_d@oirp.waw.pl ,

ewentualnie mec. Tomek Nawrot, tel. 501 134 753.

Losowanie odbędzie się dnia 22 maja 2012 roku. O rozstawieniu zawodników decydują wyniki z lat ubiegłych.


Udział w Turnieju jest bezpłatny.


r. pr. Tomek Nawrot

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego


 

 Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

zaprasza na Turniej Piłki Nożnej

 

TERMIN:

 19 maja 2012 r.

 rejestracja drużyn - 8.30 - 9.30,

 oficjalne otwarcie Turnieju – godz. 10.00,

 rozpoczęcie meczów – godz. 10.15

 

MIEJSCE:

 Hala sportowa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 267 w Warszawie

 ul. Braci Załuskich 1, Żoliborz, Warszawa

 

OSOBY KONTAKTOWE:

1) apl. adw. Jakub Bartosiak: tel. 693 05 79 78

 2) apl. adw. Andrzej Chudy: tel. 509 629 907

 3) apl. adw. Michał Lisawa: mlisaw@wp.pl

 mail: turniejORA@gmail.com

 
TERMIN I SPOSÓB ZGŁOSZEŃ:

do dnia 17 maja 2012 r.

 Zgłoszenia zawierające nazwę drużyny należy kierować na adres mailowy:

 turniejORA@gmail.com

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 W Turnieju mogą wziąć udział drużyny składające się z przedstawicieli

 Izby Adwokackiej w Warszawie. Wpisowe płatne gotówką w dniu turnieju

 wynosi 25 zł za każdego zawodnika.


 DRUŻYNY:

 W jednej drużynie w grze bierze udział na boisku 5 osób, w tym bramkarz. Drużyna może składać się z zawodników tej samej płci. W drużynie w trakcie trwania rozgrywek może wystąpić maksymalnie 8 osób.


 NAGRODY:

 wyjątkowe i niepowtarzalne

 
Szczegóły i aktualizacje:

http://orasport.wordpress.com/

 

 

 

Z poważaniem

/-/ adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

 

logo

 


 

XXXIV Mistrzostwa Polski Adwokatury w Tenisie Ziemnym - Bydgoszcz 3-6 maja 2012 r.

Szanowni Państwo!

Izba Adwokacka w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na XXXIV Mistrzostwa Polski Adwokatury w Tenisie Ziemnym, które odbędą się w dniach 3-6 maja br. na kortach Klubu Sportowego CENTRUM w Bydgoszczy.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy tenis@ora.bydgoszcz.pl lub telefonicznie do adw. Justyny Mazur (tel. kom. 605-536-517) – do dnia 15 kwietnia 2012 roku.

Szczegółowe informacje

Formularz zgłoszenia

Z poważaniem

/-/ adw. Paweł Rybiński

Przewodniczący Komisji Sportu

przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

 


 

Oferta klubu fitness HOLMES PLACE


W związku z dużym zainteresowaniem ofertą klubu fitness HOLMES PLACE, Komisja Sportu postanowiła przedłużyć umowę z klubem w 2012 r. na preferencyjnych warunkach. Wszyscy, którzy zapiszą się do klubu do 31 maja br., nie będą płacić opłaty wpisowej oraz otrzymają miesiąc członkostwa gratis dla osoby towarzyszącej. Ponadto każda nowo zapisana osoba może skorzystać z bezpłatnych godzinnych konsultacji z:

 • trenerem personalnym na siłowni,
 • ratownikiem na basenie/nauka pływania,
 • dietetykiem.


Warto skorzystać z linku do rejestracji: http://holmesplacepl.wufoo.com/forms/m7p5s7/

Oferta promocyjna dotyczy trzech klubów: Premium Club w hotelu Hilton oraz Energy Clubs w Galerii Mokotów i Arkadii.

Z promocji skorzystać mogą adwokaci, aplikanci adwokaccy, a także ich rodziny.

 

Szczegółowa oferta

 

Z poważaniem

/-/ adw. Paweł Rybiński Przewodniczący Komisji Sportu

Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


 

 

Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zaprasza na

I Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Adwokatów

 

TERMIN:  

22 kwietnia 2012 r.; rejestracja drużyn - godz. 10.00, oficjalne otwarcie Turnieju – godz. 10.30, rozpoczęcie meczów – godz. 10.45

MIEJSCE:

Sala Sportowa XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie - ul. Kiwerska 3, Warszawa

OSOBY ODPOWIADAJĄCE ZA ORGANIZACJĘ:

1) apl. adw. Patrycja Bolimowska (p.bolimowska@gmail.com);

2) apl. adw. Agnieszka Bykowska-Giler (a.bykowska.giler@gmail.com).

TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ:

13 kwietnia 2012 r.

ADRES SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ:

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy apl. adw. Patrycji Bolimowskiej: p.bolimowska@gmail.com

WARUNKI UCZESTNICTWA:

W Turnieju mogą wziąć udział drużyny składające się z przedstawicieli samorządu adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, sędziowskiego, prokuratorskiego, komorniczego, Prokuratorii Generalnej oraz lekarskiego.

DRUŻYNY:

W meczach grają mieszane drużyny składające się z 3 zawodników płci męskiej oraz 3 zawodników płci żeńskiej lub 2 zawodników płci żeńskiej i 4 zawodników płci męskiej.

SYSTEM ROZGRYWANIA MECZÓW:

Mecze odbywać się będą w systemie pucharowym lub w grupach - w zależności od liczby zgłoszeń.

REGULAMIN:

Obowiązują przepisy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wszelkie wątpliwości będzie rozstrzygał sędzia główny Turnieju.

 NAGRODY:

Puchary

 

Udział w Turnieju nie jest uzależniony od uiszczenia opłaty wpisowej.

 

ZAPRASZAMY ZAWODNIKÓW I KIBICÓW!

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Członek ORA w Warszawie

Przewodniczący Komisji Sportu przy ORA w Warszawie

 


 

IV Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów - Wyniki 

Tegoroczna czwarta edycja Otwartego Zimowego Turnieju Tenisowego Adwokatów, odbyła się w dniach 21-22 stycznia br. Po raz drugi nasi tenisiści gościli w zaprzyjaźnionym i nowoczesnym obiekcie sportowym -  Okęcie Tennis Club, przy ul. Radarowej w Warszawie.  W turnieju udział wzięła udział rekordowa ilość ok. 70 uczestników, w tym adwokaci, aplikanci, radcowie prawni i sędziowe.

Gry singlowe mężczyzn rozegrano po raz pierwszy w historii turnieju w aż czterech kategoriach wiekowych.  Najliczniejsza z nich to kategoria OPEN, w której wystartowało aż 18 zawodników.  Mecze odbyły się w systemie pucharowym. Zwyciężył aplikant adwokacki Jakub Sokólski, pokonując w finale kolegę radcę prawnego - Daniela Kijaka (6:1, 6:2). 

W kategorii 35+ rywalizacja była już w grupach. W roli faworyta występował r.pr. Rafał Cieciera, który nie zawiódł oczekiwań, wygrywając w zaciętym finałowym meczu adw. Pawła Rybińskiego – Przewodniczącego Komisji Sportu przy ORA w Warszawie (6:2, 6:2). 

W równie silnie obsadzonej kategorii 45+ najlepszy okazał się Piotr Zarzecki, radca prawny z Katowic, pokonując Ireneusza Sarneckiego 6:2, 1:0 ret.

W ślady syna w kategorii 55+ poszedł ojciec. r.pr Marek Cieciera, który w finale zdecydowanie wygrał z Wojciechem Wasilewskim 6:0 6:0, w calym turnieju tracąc zaledwie 4 gemy. 

Wśród Pań w meczu finałowym zwyciężyła aplikanta adwokacka Marta Sołtys, która nie miała sobie równych.  Drugie miejsce zajęła r.pr. Beata Wilecka, ciesząc się z dwóch ‘odebranych gemów’ byłej zawodniczce. 

Marta Sołys ponownie triumfowała w mikście, wraz z apl.adw. Mateuszem Gronau, pokonując przedstawicieli Towoty 6:0, 6:2.  Do rozstrzygnięcia meczu deblowego wśród Panów potrzebny był super tiebreak.  Tak jak rok temu wygrał adw. Bartłomiej Jankowski z Michałem Zagórskim, pokonując po wyjątkowo widowiskowym meczu, radców prawnych -  Jarosława Ciecierę oraz Daniela Kijaka (6:4, 3:6, 10:4).

W sobotę wieczorem zorganizowano tradycyjne Players Party w Steff Cafe, która mieści się  w Instytucie Teatralnym w parku Ujazdowskim.  Przy lampce wina omawiano taktykę gier finałowych, dyskutując która korporacja prawnicza wypadnie lepiej w turnieju.  Na początek jesieni zaplanowano też kolejny mecz tenisowy ADWOKACI – RADCOWIE PRAWNI.  W zeszłym roku „prawnicze derby” wygrali radcowie.

Pierwsze i drugie miejsca zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Radę oraz wieloma cennymi nagrodami.  Nagrody wręczył Mec. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu oraz adw. Monika Rajska – organizator turnieju.  Na jego sprawnym przebiegiem czuwała także Katarzyna Krakowska – Sędzian Naczelny oraz Michał Zagórski – prawnik i manager klubu OTC.   Specjalne podziękowania dla naszych hojnych sponsorów i fundatorów nagród, bez których ten turniej się nie odbył: Lexus, COTY (kosmetyki Adidas), biżuteria LEWANOWICZ, CH Beck, Wolters Kluwer, Magazyn TRENDY, Carslberg, Coca-Cola HBC oraz J.A. Baczewski.  Do zobaczenia za rok!

Relację ze zdjęciami z turnieju można obejrzeć na YouTube: 

http://www.youtube.com/watch?v=1jTImsy6pfg&feature=youtu.be

Lista zwyciezców 

adw. Monika Rajska

adw. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu

 

 


 

 

 

Szkolenia narciarskie

 

 

 

 

 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zawiadamia, że we współpracy z Narciarski Klubem Sportowym RASC oraz przy wsparciu PepsiCo Polska, z dniem 2 lutego 2012 r. rozpoczyna pilotażowy program cotygodniowych, sportowych szkoleń narciarskich na Całorocznym Stoku Narciarskim "Szczęśliwice".
Wszelkie szczegóły przekazujemy w załączeniu do niniejszego komunikatu.

Zapraszamy do aktywnego udziału!

/-/ Adw. Paweł Rybiński

Przewodniczący Komisji Sportu

Okręgowej Rady Adwokackiej Warszawie

 

Szczegółowe informacje


 

VI edycja Biegu Narciarskiego o Puchar im. adwokata Ryszarda Porzyckiego

 Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w załączeniu przesyła zaproszenie do uczestnictwa w VI edycji Biegu Narciarskiego o Puchar im. adwokata Ryszarda Porzyckiego, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2012 roku w Jakuszycach.

 

/-/ adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


 

XXIX NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ADWOKATURY

Szanowni Państwo,

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w załączeniu przesyła zaproszenie do uczestnictwa w XXIX Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury.


Z poważaniem

adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


 OFERTA HOLMES PLACE

 

Szanowni Państwo,

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą klubu fitness HOLMES PLACE, Komisja Sportu postanowiała przedłużyć umowę z klubem do dnia 31 grudnia 2011 r.

Oferta promocyjna dotyczy trzech klubów: Premium Club w Hiltonie oraz Energy Clubs w Galerii Mokotów i Arkadii.

Z promocji skorzystąć mogą adwokaci, aplikanci adwokaccy, a także ich rodziny.

W załączeniu pełna oferta.

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


 

ZDJĘCIA Z III BIEGU Z KODEKSEM W GŁOWIE

Szanowni Państwo,

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zachęca do obejrzenia zdjęć z III Biegu z Kodeksem w Głowie.
Zdjęcia dostępne są tutaj.

http://www.rp.pl/artykul/377529,728506.html
http://adwokatura.pl/?p=4884
http://www.youtube.com/watch?v=Wz-5roi4zH4


Z poważaniem,
Adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 


III BIEG Z KODEKSEM W GŁOWIE

 

Szanowni Państwo,
 
Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na TRZECI "BIEG Z KODEKSEM W GŁOWIE" w dniu 1 października 2011 r. (sobota).
Dystans - 5km.
Miejsce - Kampus AWF w Warszawie.

Godzina - 11.00

Poniżej szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia.


Z poważaniem,
Adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


WYNIKI XXXIII MISTRZOSTW POLSKI ADWOKATÓW W TENISIE

 


Na kortach Warszawianki, w dniach 23-25 czerwca br. odbyły XXXIII Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Zwiazku Tenisowego. W turnieju wzięło udział przeszło 80 tenisistów i ich rodziny. Rozegrano ponad 200 pojedynków w dziesięciu kategoriach. Mistrzostwa zakończyła oficjalna gala połączona z rozdaniem nagród na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Dziękujemy także naszym sponsorom, partnerom i fundatorom nagród: Lexus, Polkomtel, Sokołów, COTY Polska (Adidas), Samsonite (www.samspol.pl), CH Beck, MK Cafe, Jura, La Bodega, Blikle, Carlsberg, Coca Cola, Trion:Z, 4Sins, Kancelaria Małecki&Rychłowski, Compensa oraz Mercure Hotel Grand.

Relacja z turnieju oraz wyniki meczy finałowych poniżej.


Komitet Organizacyjny:
adw. Paweł Rybiński (Przewodniczący)
adw. Monika Rajska
adw. Marta Seredyńska
Beata Kowalska (Dyrektor Turnieju)

1

 

2

3

4

5

6

7

 


 

 

GONITWA O PUCHAR APLIKANTÓW ADWOKACKIEJ IZBY WARSZAWSKIEJ  

 

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

Już w najbliższą niedzielę 11 września br. odbędzie się na Torze Służewiec kolejny ważny dzień wyścigów konnych. Najważniejszym biegiem będzie niedzielna gonitwa o Nagrodę Gazelli, Mlechy i Sahary dla klaczy czystej krwi arabskiej.

Z inicjatywy warszawskiego posła Michała Szczerby – przewodniczącego parlamentarnego zespołu wyścigów konnych i jeździectwa
o godzinie 14.00 odbędzie się Gonitwa  o Puchar Aplikantów Adwokackiej Izby Warszawskiej

 

Dojazd:
Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz kursującym w dni wyścigowe na trasie metro Wilanowska – Tor Służewiec autobusem linii 300.

Zaproszenia 2-osobowe będą do odbioru w siedzibie Adwokackiej Izby Warszawskiej w dniach 6-9 września. Zaproszenie upoważniado wejścia na I piętro trybuny honorowej („nad dżokejkę”). Obowiązuje strój oficjalny. Istnieje również możliwość potwierdzenia telefonicznego lub e-mail, w sytuacji braku możliwości odbioru zaproszenia osobiście.

Program gonitw:

http://www.torsluzewiec.pl/webroot/files/files/program_TS_nr_40_2011.pdf  

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie 

 


OFERTA HOLMES PLACE POLAND SP. Z O. O. DLA CZŁONKÓW IZBY ADWOKACKIEJ W WARSZAWIE


W związku z dużym zainteresowaniem ofertą klubu fitness - Holmes Place, Komisja Sportu przedstawia kolejną ofertę obowiązującą na jesieni - do dnia 30 września 2011 r.

Oferta promocyjna dotyczy trzech klubów: Premium Club w Hiltonie oraz Energy Clubs w Galerii Mokotów i Arkadii.

Dodatkowo każdy z członków Izby może skorzystać z tygodnia darmowych zajęć pod warunkiem zarejestrowania się na stronie http://holmesplacepl.wufoo.com/forms/corporate-one-week/ do dnia 15 września.

 

W przypadku dużego zainteresowania Komisja Sportu przy ORA w Warszawie rozważy przedłużenie oferty do końca roku.

Poniżej pełna oferta.

 


 

 

BAL MISTRZÓW SPORTU

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, uprzejmie informuje o organizowanym przez Komisję Sportu i Rekreacji Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi Balu Mistrzów Sportu.
Bal odbędzie się w dniu 9 września 2011 r. w hotelu "Agat" w Łodzi, przy ul. Strykowskiej 94 o godz. 20. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł.od osoby.
Zgłoszenia można dokonać do dnia 29 sierpnia 2011 r. przesyłając e-mail z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres kubiak.kielichowska@gmail.com lub jasz@advocatus.pl .
Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi 49 1020 3352 0000 1502 0108 8947 do dnia 29 sierpnia 2011 r. z dopiskiem "Bal Mistrzów Sportu".
Jednocześnie uprzejmie prosimy o zgłaszanie kandydatur z grona adwokatów, komorników, notariuszy, prokuratorów i radców prawnych i sędziów, którzy w roku 2010 wyróżnili się zdobytymi laurami sportowymi, celem dokonania wyboru:

- Najlepszego Prawnika- Sportowca Roku 2010

- Najlepszego Adwokata-Sportowca Roku 2010

Zgłoszenia kandydatur należy przesyłać w terminie do dnia 29 sierpnia 2011 r. na adresy e-mail wskazane wyżej z podaniem: nazwiska i imienia kandydata, wykonywanego przez kandydata zawodu, numeru telefonu kandydata oraz krótkim opisem osiągnięć sportowych kandydata w 2010 r.


Bliższych informacji udzielają adwokaci: Sylwia Kubiak-Kielichowska pod nr tel. 601-497-907 i Jarosław Szczepaniak pod nr tel. 602-124-337.

ŻYCZYMY  MIŁEJ  ZABAWY!!!

Z poważaniem,
adw. Andrzej Orliński
Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej
w Warszawie

 


Zaproszenie do udziału w V Otwartych Regatach  Żeglarskich o Puchar Dziekana ORA i Wyścigu o Nagrodę ORA we Wrocławiu, Olejnica 2011

 

Szanowni Państwo,

Okręgowa Rada Adwokacka informuje o organizowanych przez Okręgową Radę Adwokacką we Wrocławiu V Otwartych Regatach Żeglarskich, które odbędą się w dniach 29 - 31 lipca 2011 r., w Olejnicy.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są w Bibliotece Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu osobiście lub telefonicznie.

Z poważaniem,
adw. Andrzej Orliński
Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej
w Warszawie

 


Reprezentacja ORA na I Mistrzostwach Polski Adwokatów i Aplikantów Adwokackich w Brydżu Sportowym w Olsztynie

 

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

Komisja Sportu uprzejmie prosi osoby zainteresowane wyjazdem na I Mistrzostwa Polski Adwokatów i Aplikantów Adwokackich w Brydżu Sportowym do Olsztyna o kontakt nie tylko z organizatorem Mistrzostw, lecz również z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie, bowiem zamierzamy stworzyć reprezentację ORA Warszawa.
Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu 22 584-96-30 oraz mailowo na adres ora.warszawa@adwokatura.pl .

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu ORA

 

 


I Mistrzostwa Polski Adwokatów i Aplikantów Adwokackich w Brydżu Sportowym w Olsztynie

 

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

w załączeniu przesyłam informację o organizowanych przez ORA w Olsztynie I Mistrzostwach Polski Adwokatów i Aplikantów Adwokackich w Brydżu Sportowym, które odbędą się w dniach 14-18 października 2011 r. w Olsztynie.

Osoby zainteresowane udziałem w Mistrzostwach proszone są o przesłanie wstępnych zgłoszeń na adres Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie: ul. Linki 3/4, 10-900 Olsztyn, mailowo na adres ora.olsztyn@adwokatura.pl, bądź telefonicznie 89-527-34-45.


Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu ORA

 


XXII Letnia Ogólnopolska Spartakiada Prawników

 

Szanowni Państwo,

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie uprzejmie informuje o organizowanej przez Zrzeszenie Prawników Polskich - Oddział Katowice XXII Letniej Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników. Zawody odbędą się w dniach 14-18 września 2011 r. w Centalnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Dyscypliny, w których prawnicy będą rywalizować to: lekka atletyka, piłka nożna, pływanie, siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, kolarstwo górskie, łucznictwo, szachy, brydż sportowy i pool bilard.

Zgłoszenia na pobranym formularzu wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać w terminie do 15 lipca 2011 r.:
- pocztą na adres Centrum Promocji AK-Pol, ul. Batorego 8, 43-300 Bielsko-Biała,
- faxem 33-816-96-63,
- mailowo info@spartakiadaprawnikow.eu .

 


Oferta Holmes Place Poland Sp. z o.o. / Premium Club Hotel Hilton dla członków Izby Adwokackiej w Warszawie

 

Szanowni Państwo,


Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie przedstawia w załączeniu ofertę Holmes Place dla adwokatów i aplikantów adwokackich. Oferta ważna jest do 30 czerwca 2011 r., pod warunkiem okazania ważnej legitymacji adwokata lub aplikanta adwokackiego.

Z poważaniem,
adw. Paweł Rybiński
Przewodniczący Komisji Sportu ORA


III Bieg z Kodeksem w Głowie

w związku z licznymi zapytaniami dotyczšcymi organizacji III Biegu z Kodeksem w Głowie informujemy, że w zwišzku z organizacjš przez Komisję Sportu ORA Warszawa w czerwcu br. Mistrzostw Polski Adwokatów w tenisie, III edycja biegu "z kodeksem" zostanie zorganizowana we wrześniu tego roku. O dokładnej dacie poinformujemy wkrótce! 

apl. adw. Bartłomiej Pięta 
 


XXXIII Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie - Przedłużenie terminu do składania zgłoszeń

 

Okręgowa Rada Adwokacka i Komitet Organizacyjny zapraszają do udziału w XXXIII Mistrzostwach Polski Adwokatów w Tenisie, które rozegrane zostaną w dniach 23-25 czerwca 2011 r. w Warszawie, na kortach tenisowych Warszawianka, ul. Piaseczyńska 71. 

Uczestnikami zawodów mogą być adwokaci i aplikanci adwokaccy. W związku z prośbami uczestników, uprzejmie informujemy, że termin do nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do dnia 17 czerwca 2011 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym (do pobrania) w terminie do dnia 17 czerwca 2011 r. na adres e-mailowy: sport@ora-warszawa.com.pl, lub faksem pod numerem 22 58 49 622.

Uczestnicy Mistrzostw mogą skorzystać z zakwaterowania w Hotelu Mercure Grand, na preferencyjnych warunkach.

Poniżej zamieszczamy:

 1. Komunikat
 2. Program Mistrzostw
 3. Formularz zgłoszeniowy
 4. Formularz rezerwacyjny
 5. Komitet Honorowy
 6. Plakat

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!! 

adw. Paweł Rybiński, adw. Marta Seredyńska, Beata Kowalska - Dyrektor Turnieju

 


III Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów

 

Skuteczni w sądzie, skuteczni na korcie. W dniach 22 i 23 stycznia 2011 r. w nowoczesnym i niezwykle gościnnym klubie OKĘCIE TENNIS CLUB odbył się "III Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów" zorganizowany przez Komisję Sportu przy ORA w Warszawie. 

Formuła turnieju organizowanego przez warszawską Radę jest otwarta, konkurują tutaj ze sobą prawnicy wykonujący różne zawody prawnicze, adwokaci i radcowie prawni, przedstawiciele warszawskich uczelni, czasami sędziowie i notariusze. 

W tym roku padł rekord, ponieważ w turnieju udział wzięło 45 tenisistów! Patrząc na poziom gier turniejowych należy dodać, że równie dobrze jak literą prawa prawnicy posługują się rakietą tenisową. Przy smacznym cateringu i hiszpańskim winie z restauracji La Bodega, oraz ciasteczkach "od Bliklego" gry w grupach pierwszego dnia przeciągnęły się aż do północy! 

Zdecydowanie najliczniejszą grupą byli aplikanci, którzy jeszcze tego samego wieczoru spotykali się ponownie na Balu Aplikantów. Wszyscy następnego dnia.. w świetnej formie stawili się na korty! Niedziela była szczególnie miła dla kibiców. W tym czasie kiedy Stoch wywalczył złoty medal w Zakopanem, na kortach OTC rozegrano gry finałowe. 

W najmocniej 'obsadzonej' kategorii OPEN, rozgrywki miały miejsce aż w czterech grupach. W finale bezapelacyjnie zwyciężył "najstarszy z najmłodszych" - Juliusz Madej (Prezydent Szkoły Łazarskiego), pokonując 6:2 dużo młodszego od siebie aplikanta Mateusza Gronau. Ten ostatni we wcześniejszej fazie turnieju jak burza pokonywał finalistów z poprzednich lat: Daniela Kijaka i Marcina Dackiewicza (którym w udziale przypadły trzecie miejsca ). 

W kategorii 35+ nie zawiódł Rafał Cieciera, który wygrał w finale z Jarosławem Dobrowolskim 6:4. Na trzecich miejscach znaleźli się Bartłomiej Jankowski oraz Bartłomiej Witucki. 

Zacięty przebieg miały gry w kategorii 45+, choć tu górą byli faworyci. Finał należał do Sławomira Leśniewskiego, który pokonał 6:3 swojego dobrego kolegę z kortów Rafała Dadoka. Trzecie miejsce zajęli Julian Bielecki i Janusz Dziedzic. 

W tym roku frekwencja dopisała też wśród Pań, które grały aż "w dziesiątkę". W finale sensacja - Aleksandra Kołodziejska nieoczekiwanie odniosła miażdżące zwycięstwo 6:1 nad faworytką i współorganizatorem turnieju - Moniką Rajską. Trzecie miejsce zdobyły Zuzanna Borucka ex aequo z Celiną Pawelec. 

W grze deblowej Panów udział wzięło 9 par. Zasłużone zwycięstwo, także za świetnie zorganizowany turniej, przypadło Michałowi Zagórskiemu (Dyrektor Turnieju i prawnik z wykształcenia) grającemu w parze z adw.Bartłomiejem Jankowskim. W emocjonującym meczu pokonali Rafała Ciecierę i Daniela Kijaka 7:5. W finalemiksta triumfowali przedstawiciele Szkoły Łazarskiego - Iwona i Juliusz Madejowie - wygrywając 7:5 po ciężkiej walce z parą Celina Pawelec i Bartłomiej Jankowski. 

Pierwsze i drugie miejsca zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Radę oraz wieloma cennymi nagrodami. Nagrody wręczył adw. Paweł Rybiński (Przewodniczący Komisji Sportu) oraz adw. Marta Seredyńska (Komisja Sportu) - która cały czas czuwała nad sprawnym przebiegiem turnieju, Michał Zagórski (OTC) oraz Grzegorz Nowicki (przedstawiciel Wolters Kluwer). W tym miejscu specjalne podziękowania dla wszystkich hojnych sponsorów i fundatorów nagród, bez których ten turniej by się nie odbył: Polkomtel S.A., Winiarnia La Bodega, cukiernia Blikle, COTY Polska (Adidas), wydawnictwo SOHO (Maleman i Fashion Magazine), Beck, Wolters Kluwer oraz klinika rehabilitacyjna KiMed. Na zakończenie i pożegnanie zawodników wygłoszona została znana z profesjonalnego tenisa formuła - do zobaczenia za rok!!! 


LISTA ZWYCIĘZCÓW 

Singiel OPEN
1/ Juliusz Madej 
2/ Mateusz Gronau 
3/ Marcin Dackiewicz 
Daniel Kijak 

Singiel 35+ 
1/ Rafał Cieciera 
2/ Jarosław Dobrowolski 
3/ Bartłomiej Jankowski 
Bartłomiej Witucki 

Singiel 45+ 
1/ Sławomir Leśniewski 
2/ Rafał Dadok 
3/ Julian Bielecki 
Janusz Dziedzic 

Panie 
1/ Aleksandra Kołodziejska 
2/ Monika Rajska 
3/ Zuzanna Borucka 
Celina Pawelec 

Debel Panów: 
1/ Michał Zagórski/Bartłomiej Jankowski 
2/ Rafał Cieciera/Daniel Kijak 
3/ Marek Bołkowski/Paweł Rybiński 
Rafał Celej/Bartłomiej Witucki 

Mixt: 
1/ Iwona Madej/Juliusz Madej 
2/ Celina Pawelec/Bartłomiej Jankowski 
3/ Joanna Wasilewska/Sławomir Leśniewski 
Katarzyna Wnuk/Marek Bołkowski Fot. Anna Ruszczak

III Otwarty Zimowy Turniej Adwokatów w Tenisie

Pobierz: 
Komunikat 
Plakat 
Formularz zgłoszenia 


Turniej brydżowy

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny turniej brydżowy organizowany przez Komisję Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. 

W turnieju wezmą udział przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych oraz lekarzy. 
Turniej odbędzie się w dniu 27 października 2010 roku, o godzinie 18.00 w siedzibie ORA. 
Proszę o potwierdzenie zamiaru wzięcia udziału w turnieju na adres j.kaniewski@gmail.com bądź telefonicznie: 608-633-090. Szczegóły w załączniku

adw. Paweł Rybiński, apl.adw. Jakub Kaniewski 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie  

 


II Bieg z Kodeksem w Głowie

 

II Bieg z Kodeksem w Głowie za nami! 26 czerwca 2010 r. na terenie AWF-u i pobliskiego lasu bielańskiego rywalizowało prawie sześćdziesięciu przedstawicieli zawodów prawniczych. Biegli nie tylko adwokaci i aplikanci adwokaccy, ale również radcowie prawni, aplikanci radcowscy, sędziowie, legislatorzy... i prawniczka z Komisji Europejskiej. Przed biegiem miała miejsce oficjalna rozgrzewka, którą przeprowadził lekkoatleta i członek zarządu głównego Akademickiego Związku Sportowego Oskar Rosa. Osoby, które wytrzymały trudy rozgrzewki stanęły na starcie w oczekiwaniu na sygnał startowy. Na miejsca, gotowi... no i pobiegli. Walka na trasie była zacięta, ale żadnego z biegaczy nie opuścił duch fair play. Wśród kobiet dystans prawie 5 km najszybciej przebiegła Joanna Dobrowolska, aplikantka Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (czas 20:39). Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Agnieszka Zwierzyńska (adwokat, 21:04) oraz Anna Libera (aplikant radcowski, 22:25). Najlepszy wśród mężczyzn (ten sam dystans co kobiety) okazał się zeszłoroczny zwycięzca biegu - Łukasz Smolak - aplikant adwokacki, który pojawił się na mecie po 16 minutach i 39 sekundach! Bezpośrednio po zeszłorocznym triumfatorze bieg ukończył legislator z Ministerstwa Gospodarki - Łukasz Bartuszek (17:13). Na trzecim miejscu uplasował się aplikant adwokacki Krzysztof Adam Januszewski z czasem 18 minut i 17 sekund. Każdy z uczestników biegu otrzymał kodeks ufundowany przez Wydawnictwo C.H. Beck oraz pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy stanęli na podium i otrzymali od Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie mec. Ziemisława Gintowta oraz Przewodniczącego Komisji Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie mec. Pawła Rybińskiego nagrody oraz dyplomy. Po oficjalnej ceremonii odbył się piknik. Głównym sponsorem II Biegu z Kodeksem w Głowie było Wydawnictwo C.H. Beck, a organizatorem Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację a kibicom za wspaniały doping. Zapraszamy w przyszłym roku na III Bieg z Kodeksem w Głowie! 

apl. adw. Bartłomiej Pięta 


I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

 

Dnia 23 maja 2010 r. w Sali Spójni Warszawa, przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 2 został rozegrany "I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie".

W turnieju wzięło udział łącznie ponad 20 osób. Między sobą rywalizowali adwokaci, aplikanci adwokaccy, radcowie prawni, sędziowie, komornicy oraz studenci prawa. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Monika Grabowska (adwokat), która w finale pokonała Joannę Wasilewską (studentka WpiA UW). Trzecie miejsce przypadło Agnieszce Wasieczko (adwokat). Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Chrabski (sędzia), przed Bartłomiejem Piętą (aplikant adwokacki) i Grzegorzem Żochowskim (adwokat). Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody, które już wkrótce! 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie  

 


Turniej tenisa stołowego

 

Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie organizuje w dniu 23 maja 2010 r. turniej tenisa stołowego dla wszystkich zawodów prawniczych.

Zawody odbędą się w sali Spójni - Warszawa, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Rozgrzewka przed turniejem od 9.00, losowanie 9.30, rozpoczęcie zawodów 10.00.

Rozegrane zostaną wyłącznie gry indywidualne, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn (brak podziału na kategorie wiekowe).

Po zawodach przewidziane jest rozdanie nagród i spotkanie uczestników i organizatorów przy drobnych przekąskach. Wpisowe - 10 zł. 

Zgłoszenie prosimy kierować na adres mailowy: bartekpieta@wp.pl

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i puchary. ZAPRASZAMY!!!  

 


Turniej brydżowy

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny turniej brydżowy organizowany przez Komisję Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

W turnieju wezmą udział przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych oraz lekarzy.

Turniej odbędzie się w dniu 13 maja 2010 roku, o godzinie 18.00 w siedzibie ORA (szczegóły w załączonym pliku).

Proszę o potwierdzenie zamiaru wzięcia udziału w turnieju na adres: j.kaniewski@gmail.com

Komisja Sportu


Komisja Kultury Sportu i Turystyki ORA w Warszawie planuje trzecią edycję narciarskich szkoleń dla adwokatów i aplikantów adwokackich w sezonie zimowym 2014.

Cotygodniowe szkolenia na CSN „Szczęśliwice” zorganizowane są zarówno dla osób na zaawansowanym poziomie jak i dla początkujących. W programie jest nauka współczesnej techniki narciarskiej, treningi na tyczkach (slalom gigant), a także video analiza po każdych zajęciach.  Koszty szkolenia ponoszą uczestnicy.

Zajęcia odbywać będą się w każdy czwartek, godz. 20:00- 22:30, począwszy od dnia 6 lutego 2014 roku.

UWAGA: Pierwszym etapem organizacji jest stworzenie przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki osobnej „grupy mailingowej”, do której kierowane będą cotygodniowe informacje związane ze szkoleniami (w tym informacje o zapisach).

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie informacji mailem nieprzekraczalnie do 31 stycznia 2014 roku do kol. Stanisława Radowickiego (s.radowicki@gmail.com), zawierającego Państwa: imię, nazwisko i adres mailowy. Istnieje możliwość dołączenia do listy mailingowej w późniejszym terminie.

Warunki narciarskie na CSN „Szczęśliwice” są bardzo dobre.

Serdecznie zapraszamy,

adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

kol. Stanisław Radowicki
Komisja Kultury Sportu i Turystyki

 

Wyniki VI Zimowego Turnieju Tenisowego Adwokatów na Legii

 

W dniach 18-19 stycznia 2014 r. na kortach Klubu Tenisowego Legia Warszawa odbył się VI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów, organizowany przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.  Ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie, listy startowe zostały zamknięte kilka dni przez rozpoczęciem zawodów. W styczniowy weekend na kortach Legii do rywalizacji stanęło niemalże 90 uczestników.  Tak duża frekwencja stała się już tradycją tej imprezy sportowej.   Ponad połowę startujących stanowili adwokaci i aplikanci adwokaccy, zagrali także radcowie, kilku prokuratorów i notariuszy, jeden sędzia i jeden prokurator.  Wyjątkowo licznie w tym roku reprezentowane były inne izby adwokackie i radcowskie.  Do Warszawy przyjechały reprezentacje z Katowic, Siedlec, Łodzi, Krakowa, Płocka, Bydgoszczy, Radomia,  oraz z Kielc.  

 

Po raz drugi turniej gościł w Klubie Tenisowym Legia, gdzie do dyspozycji uczestników jest aż 10 krytych kortów ziemnych. Ponieważ sobotnie gry deblowe zaplanowano do późnego wieczora, zmaganiom na korcie towarzyszyło tradycyjne Players Party w Legia Cafe.  Do wspaniałej zabawy i wyjścia na parkiet zachęcił gości DJ Złoty Środek, grając znane i lubiane przez wszystkich piosenki.

 

W turnieju rozegrano ponad 200 pojedynków singlowych i deblowych w 7 kategoriach: Mężczyźni OPEN, 35+, 45+, 55+, Kobiety OPEN, Debel Mężczyzn OPEN oraz Mikst OPEN.  Mecze w fazie eliminacyjnej odbyły się w 3- lub 4-osobowych grupach, przez co każdy z uczestników miał szansę rozegrać co najmniej dwa pojedynki singlowe.  Zwycięzcy grup grali dalej już w systemie pucharowym.

 

W najliczniejszej kategoriiMężczyźni OPENwystartowało 22 zawodników w siedmiu grupach.  Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł apl. adw. Kamil Guzek (ORA Warszawa), który w finale zmierzył się z adw. Mateuszem Zakrzewskim (ORA Warszawa).  W wyniku niekorzystnego losowania już w ćwierćfinale odpadł adw. Jakub Sokólski (ORA Siedlce) – dotychczas najbardziej utytułowany zawodnik w tej kategorii.  Do półfinału doszli pozostali faworyci adw. Piotr Dobrzański (ORA Bydgoszcz) oraz r.pr. Daniel Kijak (OIRP Warszawa). 

 

W kategorii 35+ gry przebiegały w czterech grupach (15 uczestników).Nie zawiódł adw. Jarosław Kowalewski (ORA Warszawa), który w zaciętym finałowym meczu, pokonał Dariusza Lewandowskiego (Warszawa).  W półfinałach zagrali także adw. Dominik Latos (ORA Warszawa) oraz r.pr. Rafał Cieciera (OIRP Warszawa).

 

W czterech grupach grano również w kategorii 45+ (16 zawodników).  Najlepszym okazał się r.pr. Remigiusz Kowalów (OIRP Warszawa), pokonując w finale Tomasza Raptisa (Warszawa).  Niespodzianką była przegrana w półfinale r.pr. Piotra Zarzeckiego (OIRP Katowice), zeszłorocznego mistrza, który wcześniej wygrał z Tomaszem Raptisem w fazie grupowej.  Do drugiego półfinału awansował Piotr Terlecki (Radom).

 

W kategorii 55+ mistrzowski tytuł obronił r.pr Marek Cieciera (OIRP Warszawa), a drugie miejsce zajął sędzia Miłosław Sokólski (Siedlce).  W półfinałach zagrali adw. Robert Zając (ORA Katowice) oraz  adw. Sławomir Leśniewski (ORA Warszawa).

 

Wśród Pań udział wzięło 13 zawodniczek.  Trzeci rok z rzędu, triumfowała apl. adw. Marta Sołtys (ORA Warszawa).  Wicemistrzynią została r.pr. Joanna Neumann de Spallart (OIRP Warszawa).  Zacięte pojedynki w półfinałach stoczyły apl. adw. Katarzyna Gajda (ORA Warszawa) oraz apl. adw. Karolina Szudek (ORA Warszawa).

 

W mikście apl. adw. Karolina Szudek (ORA Warszawa) wraz z Przemysławem Leśniewskim (Warszawa) w decydującej rozgrywce  zrewanżowała się za singla pokonując apl. adw. Martę Sołtys i apl. adw. Mateusza Gronau (ORA Warszawa).  W finale debla Panów adw. Sławomir Leśniewski (ORA Warszawa) grający razem z synem Przemkiem, w wielkim stylu pokonali mistrzów kategorii singlowych apl. adw. Kamila Guzka oraz adw. Jarosława Kowalewskiego (ORA Warszawa).  Należy dodać, że poziom gier deblowym stał na wyjątkowo wysokim poziomie. 

 

Pierwsze i drugie miejsca we wszystkich kategoriach zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Izbę Adwokacką w Warszawie oraz wieloma cennymi nagrodami od naszych wspaniałych sponsorów, które podczas oficjalnego zamknięcia wręczał adw. Paweł Rybiński – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Aleksander Krysztofowicz – Zastępca Sekretarza ORA w Warszawie oraz adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki.

 

Partnerami turnieju byli LEXUS POLSKAEURO-TRACKwww.kupDobreWina.pl oraz J.A. Baczewski.

Nagrody rzeczowe ufundowali:  LEXUS POLSKA (pakiety startowe i torby sportowe), firma jubilerska LEWANOWICZ, COTY Polska (kosmetyki Adidas), wydawnictwa WOLTERS KLUWER (pakiety startowe i nagrody książkowe) i CH BECK (dostep do programu Legalis i komentarze) oraz sklep tenisowy PROTENIS (naciągi i piłki Tecnifibre).

 

Turniej zaliczany był do klasyfikacji „Amatorzy i Seniorzy PZT” (dawniej „atp”).  Posiadacze ważnych licencji mogli zdobyć cenne punkty, a pozycja w rankingu aktualnie prowadzonym przez Polski Związek Tenisowy może mieć wpływ na rozstawienie zawodników w innych turniejach.  Specjalne podziękowania należą się dla Stowarzyszenia Klub Tenisowy Legia za pomoc w organizacji turnieju, a także dla Pana Tomasza Pazika – Sędziego Naczelnego, który przyjmował zgłoszenia,  a także czuwał nad sprawnym przebiegiem turnieju.  W następnej edycji planowane są nowe kategorie wiekowe: Kobiety 35+ oraz Mężczyźni 65+.  Do zobaczenia za rok! 

 

Tekst: adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

Zdjęcia: adw. Michał Biedka, Janusz Ludwikowski

 

WYNIKI:

 

1/ Mężczyźni OPEN

 

Finał: 

apl. adw. Kamil GUZEK (ORA Warszawa) - adw. Mateusz ZAKRZEWSKI (ORA Warszawa) 6/1

Półfinały:

apl. adw. Kamil GUZEK (ORA Warszawa) - adw. Piotr DOBRZAŃSKI (ORA Bydgoszcz) 6/1

adw. Mateusz ZAKRZEWSKI (ORA Warszawa) - r.rp. Daniel KIJAK (OIRP Warszawa) 6/2

 

2/ Mężczyźni 35+

Finał:

adw. Jarosław KOWALEWSKI (ORA Warszawa) - Dariusz LEWANDOWSKI (Warszawa) 6/3

Półfinały:

adw. Jarosław KOWALEWSKI (ORA Warszawa) - adw. Dominik LATOS (ORA Warszawa) 6/3

Dariusz LEWANDOWSKI (Warszawa) - r.pr. Rafał CIECIERA (OIRP Warszawa) 6/3

 

3/ Mężczyźni 45+

Finał:

Remigiusz KOWALÓW (Warszawa) - Tomasz RAPTIS (Warszawa) 6/4

Półfinały:

Remigiusz KOWALÓW (Warszawa) - Piotr TERLECKI (Radom) 6/4

Tomasz RAPTIS (Warszawa) - r.pr. Piotr ZARZECKI (OIRP Katowice) 6/4

 

4/ Mężczyźni 55+

Finał:

r.pr. Marek CIECIERA (OIRP Warszawa) - sędzia Mirosław SOKÓLSKI (Siedlce) 6/3

Półfinały:

r.pr. Marek CIECIERA (OIRP Warszawa) - adw. Robert ZAJĄC (ORA Katowice) 7/5

sędzia Mirosław SOKÓLSKI (Siedlce) - adw. Sławomir LEŚNIEWSKI (ORA Warszawa) 6/2

 

5/ Kobiety OPEN

Finał:

apl. adw. Marta SOŁTYS (ORA Warszawa) - r.pr. Joanna NEUMAN de SPALLART (OIRP Warszawa) 6/0

Półfinały:

apl. adw. Marta SOŁTYS (ORA Warszawa) -  apl. adw. Katarzyna GAJDA (ORA Warszawa) 6/1

r.pr. Joanna NEUMANN de SPALLART (OIRP Warszawa) - apl. adw. Karolina SZUDEK (ORA Warszawa) 6/0

 

6/ Mężczyźni Debel OPEN

Finał:

adw. S. LEŚNIEWSKI (ORA Warszawa) / P. LEŚNIEWSKI (Warszawa)-

apl. adw. K. GUZEK (ORA Warszawa) / adw. J. KOWALEWSKI (ORA Warszawa) 9/5

Półfinały:

adw. S. LEŚNIEWSKI (ORA Warszawa) / P. LEŚNIEWSKI (Warszawa)-

adw. D. LATOS (ORA Warszawa)/adw. M. ZAKRZEWSKI (ORA Warszawa) 9/3

apl. adw. K. GUZEK (ORA Warszawa) / adw. J. KOWALEWSKI (ORA Warszawa) -

r.pr. R. CIECIERA(OIRP Warszawa) / r.pr. D. KIJAK (OIRP Warszawa) 9/3

 

7/ Mikst OPEN

Finał:

apl. adw. K.SZUDEK (ORA Warszawa) / P.  LEŚNIEWSKI (Warszawa) -

apl. adw.  M. SOŁTYS (ORA Warszawa) / apl. adw. M. GRONAU (ORA Warszawa) 9/5

Półfinały:

apl. adw. K. SZUDEK (ORA Warszawa) / P. LEŚNIEWSKI (Warszawa) -

apl. adw. A. PŁAZA (ORA Warszawa) / D. LEWANDOWSKI (Warszawa) 9/2

apl. adw M. SOŁTYS (ORA Warszawa) / apl. adw. M. GRONAU (ORA Warszawa) - 

adw. M. RAJSKA (ORA Warszawa) / T. RAPTIS (Warszawa) 9/6

Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej oraz Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA), a także w imieniu współpracujących przy organizacji imprezy: Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu i Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, przesyłam zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów „WIOSNA RIDERS 2014” i IV Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów „WIOSNA BIKE 2014”.

Impreza odbędzie się w dniach 22 - 25 maja 2014 roku, a jej uczestnicy gościć będą w wielkopolskim ośrodku wypoczynkowym „Olandia” w Kwiliczu.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Zwara.

Szczegółowe informacje w tym program Zlotu/Rajdu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączonych plikach oraz na stronie: http://www.kmapadwokatura.pl/


 • XXIV Ogólnopolski Rejs Adwokatów

  10.04.2014 - Sport

  Szanowni Państwo, w imieniu Komitetu Organizacyjnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie mamy zaszczyt Państwa zaprosić na XXIV Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. adw. Marii Budzanowskiej po Jezioraku pod patronatem Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adwokata Andrzeja Zwary i Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA- adwokata Stanisława Estreicha, który odbędzie się w dniach 29.05.2014- 1.06.2014r. więcej

 • VI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów

  08.01.2014 - Sport

  Komisja Kultury Sportu i Turystyki przy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przypomina, że "VI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów", odbędzie się w dniach 18-19 stycznia 2014 r. na kortach Klubu Tenisowego Legia, ul. Myśliwiecka 4A, w Warszawie. więcej

 • VIII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie

  10.07.2013 - Sport

  Komisja Klubowa i firma Sailingevent mają zaszczyt po raz VIII zaprosić na Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie - Węgorzewo 2013, które odbędą się w terminie od 05 do 08 września 2013 roku na jeziorze Mamry. Szczegółowe informacje zładują się w załącznikach. Zapraszay więcej

 • IV BIEG Z KODEKSEM W GŁOWIE

  14.09.2012 - Sport

  Komisja Sportu oraz Komisja Klubowa działające przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, serdecznie zapraszają na "IV BIEG Z KODEKSEM W GŁOWIE" oraz tradycyjny piknik z tej okazji, który odbędzie się w dniu 29 września 2012 r. (sobota). więcej