Aktualności

Relacja z obchodów LXX rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Uroczystości związane z obchodami LXX Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie odbyły się w dniu 31 lipca 2014 r. Rozpoczęła je msza św. w Kościele św. Aleksandra celebrowana przez ks. prof. Franciszka Longchamps de Berrier. We mszy uczestniczyli przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Jacek Trela oraz Zastępca Sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Bartosz Grohman.

Po zakończeniu mszy św. delegacja Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów adwokackich poległych w Powstaniu Warszawskim, która znajduje się w Kościele św. Jacka.

Ciąg dalszy uroczystości rozpoczął się o godz. 16:30 przed siedzibą Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Po otwarciu uroczystości Dziekan Izby – adw. Paweł Rybiński wręczył naszym gościom pamiątkowe odznaki.

więcej